⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Пандемія коронавірусу і введені в зв’язку з цим обмеження надали руйнівний вплив на бізнес-середовище. Робочі місця скорочуються, а підприємства закриваються. Прострочення по кредиту в період карантину стала повсякденним явищем.

Незважаючи на те, що під час пандемії для позичальників діють послаблення, виплачувати позику все одно доводиться. Якщо немає можливості розрахуватися з банком звичайним способом, слід звернути увагу на альтернативні шляхи виходу з ситуації, що склалася.

Прострочення по кредиту в період карантину: судова практика

З 12 березня 2020 року в Україні діє карантин, що вплинуло на відносини між позичальниками і кредиторами. Зараз суди дотримуються трьох основних позицій:

  • тіло позики та нараховані відсотки виплачуються в обов’язковому порядку, незалежно від діючих обмежень;
  • неустойка, пеня і штрафи, які виникли після 12.03.2020 р, не нараховуються;
  • у банків немає прав в односторонньому порядку підвищувати процентну ставку після введення коронавірусних обмежень.

Хоча штрафні санкції і не передбачаються, при простроченні все одно будуть дзвонити представники банку і колектори. Крім того, в разі судових позовів є ризик втратити своє майно.

Що робити, коли є прострочення по кредиту в період карантину

Навіть у сумлінних позичальників в умовах коронавірусних обмежень часто немає можливості нормально виплачувати заборгованість. Аналогічна ситуація і у банків. У зв’язку із зростанням частки прострочених кредитів у фінансових установ значно погіршилася ситуація. Як результат, банки рідше йдуть на різні послаблення, реструктуризувати борг стало набагато важче.

Якщо є прострочення по кредиту в період карантину, виходом із ситуації виступає рефінансування. З іншого боку, нова позика часто призводить лише до збільшення розмірів боргових зобов’язань. Більш оптимальним рішенням тут буде оголошення себе банкрутом:

  • цей інструмент підходить людям, у яких борг перевищує 180 тис. грн, а також немає щомісячних доходів від 50 тис. грн;
  • банкрутство – легальний спосіб припинити судові тяжби, позбутися від дзвінків колекторів і зняти заборону на виїзд за кордон;
  • щоб ініціювати процедуру, потрібно лише звернутися в спеціалізовану юридичну компанію, яка допоможе позичальникові списати борги.

Незважаючи на карантин, боржникам необхідно виплачувати кредит. Хоча штрафи і пеня в умовах Коронавірусние кризи анулюються, для деяких позичальників непосильними є тіло і відсотки на нього.

Оскільки реструктуризувати або рефінансувати позику стало значно складніше, у багатьох ситуаціях оптимальним рішенням стане оголошення себе банкрутом. Зробити це простіше за все за допомогою досвідчених юристів.