⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

За складної фінансової ситуації отримання позики часто стає виходом. Але якщо життєві обставини не змінюються, людина починає покривати однією позику іншою і потрапляє в патову ситуацію. Це часто стає причиною тривалих судових розглядів, тому керівництво, як позбутися боргів, стало актуальним.

З чого почати порятунок від боргів?

Спочатку необхідно поінформувати кредиторів про погіршення свого матеріального стану та відсутність можливості своєчасно їх виплачувати. Це дасть шанс на отримання реструктуризації та знизить ризик передачі справи до суду.

Також слід упорядкувати свої фінанси. Провівши аналіз, можна побачити, що чимала частина доходів йде на речі, від яких можна відмовитися, а заощаджені гроші направити на корисну справу. Потрібно записувати, коли та на які цілі йдуть кошти. Щоб позбутися кредитних боргів варто розпланувати витрати, щоб вони не перевищували прибуток. Якщо місячного доходу замало для погашення позик, варто шукати способи його збільшення. Розсилати резюме на більш високооплачувані посади, взяти більше зобов’язань та просити про збільшення.

Складіть повний перелік заборгованостей

До цього списку необхідно внести всі борги, включаючи позички, розстрочки тощо. Можна зробити це у вигляді таблиці (на папері чи комп’ютері). Необхідно вказати такі дані:

  • кому та яку суму Ви повинні заплатити;
  • тіло кредиту;
  • чинна процентна ставка;
  • мінімальний платіж.

Проаналізувавши цю інформацію, Ви зможете розпочати планування витрат. Пам’ятайте, якщо вийшла велика цифра, не варто її боятися, адже крок на шляху досягнення мети вже зроблено.

Дрібні заборгованості

Необхідно відсортувати позички відповідно до розміру ставки – від меншої до більшої та покрити найдрібніші. Це матиме позитивний психологічний ефект, тому що зменшення кількості боргів дасть стимул продовжувати. До того ж, що менше боргів, то простіше з ними працювати.

Дорогі кредити

Щоб позбавитися боргів на наступному етапі, варто покрити найдорожчі позики. Це знизить витрати відсотки і дозволить швидше розпочати інші погашення. Але не можна прострочувати інші кредити, щоб уникнути нарахування пені та штрафів.

Встановіть максимальну суму щомісячного платежу

Визначивши суму, яку можна витрачати на виплату за кредитами щомісяця, потрібно вписати їх у таблицю. Щоб погасити швидше, є сенс урізати свої витрати, залишивши лише необхідне.

Варто шукати підтримки й у близьких. Можна заздалегідь попросити друзів та знайомих «не спокушати» вас запрошеннями у поїздки чи походами до ресторанів. Вибачтеся, якщо не зможете робити дорогі подарунки близьким на дні народження та інші свята. Постарайтеся домовитися з партнером, що контролюватимете один одного у витратах. Таке жорстке урізання фінансів – крайній захід, але він здатний навчити відповідальніше ставитися до грошей.

При раптовому отриманні великої суми коштів (премія, продаж непотрібного майна) одразу надсилайте її на погашення мінімального боргу. Після, перерозподіліть гроші, що звільнилися, на виплату наступної позики.

Автоматизація платежів

Багато банків дають можливість настроїти автоматичну виплату на певний період уперед. Наприклад, дату платежу краще вибирати не на останню допустиму добу, а робити запас щонайменше 3-4 дні.

Необхідно налаштувати отримання оповіщень про проведені операції. Наступного дня після виплати потрібно самостійно переконатись, що все пройшло успішно.

Після сплати заборгованості по кредитці варто відразу її закрити, якщо вона не використовується для отримання бонусів чи кешбеку.

Реструктуризація

У питанні, як швидко позбутися боргів та кредитів пропонують реструктуризацію. Це судова процедура, яку вдаються, якщо немає інших способів відновлення платоспроможності. Боржник подає заяву про фінансову неспроможність і за допомогою арбітражного керівника складає план, що відображає його майновий та грошовий стан.

У плані реструктуризації зазначають:

  • обставини, що спричинили втрату платоспроможності;
  • вимоги кредиторів та їх визнання судом;
  • дані про майновий стан після закінчення інвентаризації;
  • місячна сума для забезпечення побутових потреб боржника та людей, які перебувають на його утриманні;
  • у разі потреби зміна строків та суми коштів для виплат із заборгованостей.

Для виконання деяких умов реструктуризації будуть потрібні переговори з кредиторами. Це допоможе отримати відстрочку чи списання. Коли план затверджено, боржник вдається до його реалізації.

У разі порушень банк має право звернутися до суду, та провадження закриють або запровадять іншу процедуру погашення заборгованостей. Не пізніше 5 днів після закінчення часу, відведеного на виконання плану, боржник надає звіт про його виконання. Його розглядає суддя та у разі позитивного рішення справу про втрату платоспроможності закривають. Щоб отримати більше шансів на позитивний результат, варто скористатися за допомогою юридичної компанії «Звільнімо», яка має досвід у подібних справах.

Списання

Існують ситуації, коли компанії йдуть назустріч клієнту та списують невиплачену їм суму. Це можливо за таких умов:

  1. Боржник немає майна, яке можна стягнути через суд. У такому разі банку простіше пробачити не внесені гроші. Але пам’ятайте, що це можливо тільки у випадку невеликих сум. При оформленні великих позик зазвичай вносять як заставу рухоме чи нерухоме майно.
  2. Започаткування процедури банкрутства. Вона доступна для юридичних і фізичних осіб, але може мати певні наслідки в майбутньому.
  3. Закінчення терміну позовної давності. Якщо з моменту внесення останньої виплати минуло понад три роки, є ймовірність списання. Але надалі фінансові організації можуть відмовляти такому клієнту у видачі позики.

Ще один варіант – списання відсотків. Але зазвичай людині спочатку потрібно виплатити тіло, щоби скористатися такою можливістю.