⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

МФО дозволяють швидко взяти позику навіть людині з поганою кредитною історією або без постійного прибутку. Але затримки зарплати та нестабільне матеріальне становище не дають зробити виплату у вказаний у договорі термін, збільшуючи кількість проблемних кредитів. Якщо не платити мікропозику наслідки неминучі.

Чим загрожує невиплата боргу

Деякі клієнти беруть кредити без наміру їх повертати. Це з доступністю цього продукту і простотою його оформлення. Можна взяти позику онлайн, не надаючи документів про доходи, чим багато хто і користується. Але у багатьох сумлінних громадян постає питання «що буде якщо не платити мікропозику, взяту через інтернет».

Це відбувається через:

рішення про оформлення було невваженим;
з’явилися непередбачені ситуації, які заважають вносити гроші;
кожну нову позику брали для погашення попередньої.

В результаті сума боргу зростає, а покривати його нема чим. Починають нараховувати пені, робити настирливі дзвінки, писати повідомлення родичам та колегам клієнта.

Подання до суду

МФО мають право подати до суду. Така можливість вони мають з першого дня прострочення виплат. Мікрофінансова компанія може почекати певний період, доки заборгованість за відсотками стане максимально високою та подати заяву після цього.

Для стягнення організацій є три роки з моменту внесення останнього платежу. Після закінчення цього терміну закінчується період позовної давності. Але практика показує, навіть якщо не платити МФО в Україні вони рідко звертаються до суду, бо для них вигідніше періодично отримувати відсотки, а не витрачати час та кошти на судові позови.

Якщо подали позов, не можна ігнорувати повістки. Необхідно з’явитися до суду та обґрунтувати причини, які не дозволили вчасно погасити борг. Краще скористатися допомогою юристів, наприклад компанії «Звільнімо», що спеціалізується на таких справах.

Фахівці перевірять про подану заяву через реєстри, складуть клопотання, скарги. Якщо Ви не отримали повідомлення про засідання, але поштою надіслали копію наказу про стягнення, його можна скасувати. Почнеться повноцінний розгляд, під час якого Ви зможете відстояти свої інтереси.

Дії боржника

Якщо не платити мікропозику відгуки кажуть, що необхідно:

одержати консультацію юриста;
постаратися самостійно вивчити такі випадки, ознайомитися із законами;
підготувати заперечення;
провести контррозрахунок;
подати заяву для зниження розміру неустойки, якщо пеня непорівнянна з виданою сумою.

У кожному випадку окремо розглядають справу, перевіряють, чи обґрунтовано нараховано відсотки. Якщо компанія бажає зробити стягнення з порушенням щодо нарахування пені, суддя буде на боці відповідача. Максимальна сума штрафів не може перевищувати 150% виданих коштів.

Чого не можна робити у таких випадках?

Коли немає можливості виплачувати мікропозику, не варто не діяти. Не варто самостійно приймати рішення про розмір та строк внесення сум. Потрібно йти на переговори з компанією та все узгоджувати.

Якщо нічого не робити, відсотки та штрафні санкції збільшуватимуться. Через це вирішити проблему стане ще важче.

Пролонгація

Це варіант, що дозволяє збільшити проміжок часу, що відведений на внесення коштів. У багатьох банках це можна зробити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців із боку. Але пролонгація має сенс, якщо Ви впевнені, що незабаром зможете повністю сплатити борг.

Вартість такої послуги залежить від розміру позики. Нею можна скористатися онлайн через особистий кабінет або відвідавши офіс особисто.

Реструктуризація

Коли Ви розумієте, що не можете виплачувати кредит, необхідно звернутися до МФО і обговорити ситуацію, що склалася. Компанія зацікавлена ​​у вирішенні проблеми, як і громадянин, реструктуризація може стати виходом. Процедура передбачає переоформлення позички з більш вигідними умовами. Це знижує фінансове навантаження.

Але щоб скористатися такою послугою, необхідно мати вагомі підстави. Ними може стати втрата роботи, проблеми зі здоров’ям та оплата лікування. Перелічені обставини необхідно підтверджувати документально, щоб підвищити шанс на успішне вирішення проблеми.

Перепланування бюджету

Якщо немає можливості виплачувати борг за мікропозикою, необхідно переглянути свої витрати. Можливо, є речі, від яких можна відмовитися та обмежитися лише покупкою найнеобхіднішого.

Варто спробувати пошукати додаткові джерела доходів. Подати резюме на посади, які краще оплачуються, взяти додаткові обов’язки, попросити збільшення. Так можна збільшити суму і спрямувати погашення заборгованостей.

Що робити у разі отримання погроз колекторів

Часто вдаються до допомоги колекторів, щоб натиснути на клієнта та повернути прострочений чи проблемний кредит. Зазвичай у таких організаціях працюють люди, які мало знайомі із законами і не звикли вести ввічливий діалог. Їхня зарплата залежить від відсотків від повернутих позик, вони мають пряму зацікавленість.

Але треба пам’ятати, що закон дозволяє колекторським службам лише дзвонити клієнтам (не частіше двох разів на день), щоб поінформувати про суму боргу та дізнатися, коли людина зможе внести виплату. Загрози, залякування та будь-які інші види психологічного впливу є незаконними, у таких випадках можна звертатися до поліції.

Також вони часто розсилають повідомлення, де спекулюють словами «шахрайство», «арешт», «суд». Пам’ятайте, що за несплату позички передбачено лише цивільно-правову відповідальність, а не кримінальну. Якщо прострочити внесення виплати, покаранням буде підвищення відсотків, нарахування пені, але позбавлення волі у цьому випадку не передбачено.