⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Навіть коли є стабільне джерело доходу, ризик виникнення прострочених зобов’язань нікуди не зникає. Коронавірусна криза, війна на Сході, нестабільна економічна ситуація — в результаті цих та багатьох інших причин ймовірність втрати чи скорочення зарплатні значно підвищується. Якщо виникли певні проблеми з банком чи МФО стосовно прострочених кредитів, звертайтесь в компанію «ЗВІЛЬНИМО» — кваліфіковані юристи знайдуть оптимальне розв’язання вашої проблеми.

Чому варто списати борги, а не залишати ситуацію напризволяще

Виникнення простроченого кредиту спричиняє низку негативних факторів. Перш за все мова йде про психологічний тиск на позичальника. Кілька тижнів все обмежується SMS-повідомленнями та періодичними дзвінками із внутрішніх відділів банків та МФО. Втім, якщо позичальник довго не переказує кошти, фінансова установа звертається в колекторське агентство.

Поведінка спеціалістів зі стягнення простроченої заборгованості більш агресивна. Часто вони телефонують у нічний час, зв’язуються із близькими та колегами, перестрівають позичальника поруч із житлом та ін. Якщо ви відчуваєте, що колектори надто тиснуть, на допомогу прийдуть співробітники компанії з юридичних послуг в Україні «ЗВІЛЬНИМО». Згідно з чинним законодавством, спеціалістам зі стягнення заборгованості заборонено:

 • телефонувати третім особам, якщо вони не виступають гарантом чи поручителем;
 • зв’язуватись із позичальником у нічний час;
 • використовувати програмне забезпечення для автоматичного обдзвону;
 • звертатися до боржника більше, ніж 2 рази в день.

Коли й колектори не допомагають, фінансова установа може звернутись у суд. Немає значення, чи кредит оформлявся в банку, чи в МФО — в обох випадках кредитор може стягнути заборгованість в результаті судового провадження. Окрім того, щодо позичальника можуть застосувати й інші санкції, включаючи арешт майна та прийняття заборони на виїзд за межі країни.

Що передбачає автоматичне списання боргів

У 2021 році законодавство, котре стосувалось стягнення заборгованості, оновилось. Тепер можливим стало автоматичне списання боргів не лише по аліментах, але й по інших зобов’язанням, включно із банківськими кредитами. У випадку, коли позичальник не перераховує кошти на рахунок фінансової установи у порядку, визначеному договором, кредитор може звернутись до суду, після чого виконавець займеться стягненням потрібної суми з рахунків боржника. Тепер процедура значно спростилась, відповідно, арешт майна наступає практично одразу після судового рішення.

Списання боргу шляхом реструктуризації

Будь-яка затримка виплат спричиняє ряд негативних наслідків, включаючи погіршення кредитної історії та нарахування пені. Щоб уникнути цього, слід наперед звернутись до представника фінансової установи. Якщо у позичальника є ряд причин, котрі не дають йому своєчасно виконати свої зобов’язання, банк чи МФО можуть піти назустріч.

Найчастіше такі установи пропонують реструктуризувати позику. Цей інструмент передбачає зміну певних умов кредитування. Як правило, мова йде про:

 • зменшення відсоткової ставки;
 • продовження терміну дії договору;
 • списання відсотків;
 • зміну валюти.

Завдяки таким пільговим умовам необхідність списання боргу відпадає, адже позичальник зможе повернути кошти в нормальному порядку.

Рефінансування як спосіб списати борги

Рефінансування — це процес оформлення нової позики для погашення попереднього кредиту. Такий механізм не позбавляє особу боргів, однак дозволяє зберегти хорошу кредитну історію та змінити умови повернення коштів. Оформити договір рефінансування можна в будь-якій фінансовій установі, а не лише в банку чи МФО, котрі видали попередню позику. Особливо ефективним рефінансування буде у випадку, коли кон’юнктура на фінансовому ринку змінилась, тому поточна ставка значно нижча, ніж та, що вказана в договорі.

Як назавжди списати кредит

Якщо фінансові установи не погоджуються на пільгові умови, або ж у позичальника немає можливості повернути кошти навіть після реструктуризації чи рефінансування боргу, слід задуматись про списання зобов’язань. Наразі законодавство України передбачає три варіанти такої процедури:

 • Закінчення строку позовної давності. Списати кредит можна, якщо позичальник не переказував кошти на рахунок фінансової установи, а також не підписував із нею додаткових договорів упродовж 3 років. Як правило, такий варіант можливий, якщо розмір зобов’язань невеликий, тому банку чи МФО невигідно звертатись у суд.
 • Інвалідність. Варіант підійде для позичальників, у котрих є договір зі страховою компанією. В такому випадку зобов’язання людини, яка підтвердила непрацездатність, перейде до фірми, з котрою у боржника оформлений поліс.
 • Банкрутство. Після недавніх змін у нормативних актах оголосити себе неплатоспроможним можуть не лише юридичні, але й фізичні особи. Щоб списати борги в результаті банкрутства потрібно відповідати декільком критеріям (розмір зобов’язань перевищує 30 мінімальних заробітних плат, за останні 2 місяці платежі були відсутніми або складали менше як 50 % від потрібної суми, доходів позичальника не вистачає на виплату займу та нормальне життя). Оголошення себе неплатоспроможним дозволяє закрити всі судові провадження, зняти заборону стосовно виїзду за межі країни та повністю позбутись зобов’язань.

Допомога кваліфікованих юристів: звільнимо від боргів перед банками та МФО

Незалежно від розміру боргових зобов’язань та інших особливостей конкретної ситуації, самостійно вирішити проблеми з простроченим кредитом досить складно. Фінансові установи часто перешкоджають процесу, ініціюють додаткові перевірки та користуються різноманітними підводними каменями й неочевидними нюансами законодавства. Якщо ви хочете раз і назавжди забути про прострочену позику, оптимальним рішенням стане звернення до професіоналів. Звільнимо від боргів перед банками та МФО ось що гарантує допомога кваліфікованих спеціалістів. Юристи з питань банкрутства та прострочених зобов’язань підкажуть, як краще діяти в конкретній ситуації, підготують усі необхідні документи та представлять інтереси клієнта в суді. Звернувшись в компанію «ЗВІЛЬНИМО», ви зможете списати борг при мінімальних затратах часу та ресурсів.