⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрозайм – це угода між позичальником та мікрофінансовою організацією. Кредитор видає певну суму, а клієнт зобов’язується внести їх і відсоткову ставку протягом зазначеного у договорі терміну. Але боржники не завжди мають змогу вчасно виконати умови договору, тож постає питання, що буде, якщо не платити мікропозику в Україні?

Наслідки несплати кредиту

Наслідки несплати мікропозики прописані у договорі із фінансовою організацією. Деякі компанії під час оформлення угоди отримують доступ до даних банківської картки клієнта та дозвіл на те, щоб здійснювати онлайн-переказ коштів. Якщо не сплачувати мікропозику, МФО може автоматично робити списання з його рахунку.

Мікрофінансові компанії, що працюють офлайн, зазвичай страхують свої кошти по-іншому. Після пропуску платежів нараховуються пені, ставка якими часом перевищує 1 % щодня.

Головними наслідками стануть штрафи, які збільшують розмір виданого кредиту. Але багато МФО використовують інші способи тиску. Починають дзвонити та розсилати листи родичам та колегам. Можуть передати борг колекторам, які часто вдаються до психологічного впливу. З’являються повідомлення про боржника в соціальних мережах, що ганьблять, також вимагають повернення коштів у друзів і знайомих позичальника.

Нотаріальний напис

Через велику завантаженість судів кредитори часто звертаються до нотаріусів за отриманням виконавчого напису. Це документ, що прирівнюється до рішення судді та дає можливість стягувати гроші у примусовому порядку. Законність такого методу стягнення викликає питання, особливо якщо Вас цікавить, що буде якщо не платити мікропозику, взяту через інтернет. Але чимало позичальників зіткнулися з такою проблемою.

Виконавче провадження дає право списувати кошти з рахунку та накладати арешт на майно, якщо воно є. Сперечатися з виконавцем не рекомендують, це посилює ситуацію. Необхідно постаратися скасувати нотаріальний напис судовим провадженням.

Що робити при дії колекторів

Переговори з колекторами – це один із найскладніших моментів для позичальника МФО. Пам’ятайте, що Ваші права порушують, якщо:

  • надсилають повідомлення із погрозами;
  • дзвонять у період з 21.00 до 8.00 та частіше двох разів на день;
  • дошкуляють знайомих і родичів.

Також можна подати скаргу, якщо:

  • колектор не представився під час розмови;
  • дані повідомили роботодавцю, родичам чи тим паче малознайомим людям у соц. мережах;
  • надходять дзвінки із прихованого номера.

Пам’ятайте, що люди, які Вам дзвонять та пишуть повідомлення – це працівники з невеликою зарплатою, лише поверхово знайомі із законами. Їх наймають для тиску та залякування.

За законом, колектори можуть лише зателефонувати, щоб повідомити про суму і дізнатися, коли він зможе внести виплату. Будь-які образи та погрози є підставою для звернення до поліції.

Захищатись від постійних дзвінків непросто, але це можливо. Багато сучасних телефонів ідентифікують спам, можна забезпечити собі спокій на якийсь час. Щоб вирішити проблему повністю, слід звертатися до досвідчених юристів. Юридична фірма «Звільнімо» має великий досвід та може допомогти.

Що робити, коли немає можливості виплачувати

Форми договору не регламентуються, необхідно вивчати їх уважно перед підписанням. Коли постає питання «не можу платити мікропозику, що робити?», є кілька варіантів дій. Іноді йому дають відстрочку чи пролонгацію.

Є пара стандартних схем, щоб зробити перенесення платежу:

  • внесення комісії для відстрочення платежу;
  • зміна%;
  • внесення % без тіла.

Відсотки у МФО завжди вищі, ніж у звичайних банках, кредитору вигідно використати офіційну відстрочку. Так він зберігає лояльність, а сума заборгованості постійно зростає.

Щоб запобігти швидкому збільшенню пені та штрафів, варто попередити про те, що з’явилися складнощі з внесенням виплат. Виходом стане:

  • рефінансування більш вигідних умовах;
  • погашення страхового внеску;
  • банкрутство.

Якщо не вжити заходів, є можливість звернення до більш високих інстанцій. Правильний підхід допоможе уникнути багатьох неприємностей.

Захист від правових наслідків

Закони України дають МФО право звертатися до суду, якщо боржник прострочив та не виходить на зв’язок. Йдуть на цей крок рідко, це дорого і здебільшого невигідно, тяжби можуть забирати від півроку до трьох років. Пам’ятайте, що мікрофінансова компанія не конфіскує власність, якщо немає рішення судді.

Якщо подали до суду, пам’ятайте, що офіційні листи не можна ігнорувати. Після отримання повістки необхідно прийти особисто або відправити свого представника. Потрібно пояснити причини затримки та надати документальні підтвердження. За потреби можна оскаржити рішення.

Чи списується борг із мікрокредиту?

Якщо не платити мікропозику відгуки говорять, що МФО дають можливість списання за умови правильного переговорів. Щоб збільшити свої шанси закрити позику, варто скористатися допомогою юриста, адже вигідно мати клієнта з великою сумою заборгованості. Це дозволяє регулярно отримувати відсотки.

Є кілька варіантів вирішення проблеми. Можна списати відсотки та пені. Необхідно мати вагомі обґрунтування: банкрутство, проблеми зі здоров’ям, відсутність стабільного доходу та документальне підтвердження цього. Кожна організація, що видає мікрокредити, має юристів, які контролюють правильність складання документів.

Тому, якщо Вас цікавить, чи можна не платити мікропозики, відповідь буде негативною. Не можна сподіватися, що через невелику суму кредиту його вибачать. Найкраще самостійно виходити на контакт. Тільки пошук вигідних умов погашення позики стане виходом.