⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

В умовах Коронавірусние кризи, інфляції і нестабільного долара у багатьох жителів України виникає прострочення по кредиту під заставу нерухомості. Іпотечні позики привертають увагу клієнтів завдяки вигідним умовам, але в разі невиплати є ризик втратити майно. Якщо своєчасно погасити кредит не виходить, позичальникові важливо розуміти, як вести себе, щоб мінімізувати фінансові втрати. Про це поговоримо далі в статті.

Чим загрожує прострочення по кредиту під заставу нерухомості

Іпотека – один з небагатьох способів придбати житло або отримати великий кредит для вирішення інших завдань. Наявність застави дозволяє знизити ризики кредитора. Завдяки цьому є можливість отримати позику на вигідних умовах, адже забезпечення виступає гарантією того, що клієнт 100-відсотково впорається зі своїми зобов’язаннями.

Але у іпотечного кредитування є ряд мінусів:

  • Застава – це гарантія звернення банку до суду при простроченні. У випадку зі звичайними позиками фінансові установи не завжди подають позов (адже це часто нерентабельно). Наявність забезпечення гарантує отримання повістки, оскільки банк чітко розуміє, що витрати покриє заставу.
  • Є можливість втратити майно. Якщо тривалий час не погашати кредит, фінансова установа продасть нерухомість через аукціон. В результаті позичальник отримає різницю між вартістю житла та загальною заборгованістю перед банком.

Важливо! Як правило, ціна продажу нерухомості буде нижчою за ринкову, тому втрати клієнта часто перевищують розмір штрафів і пені.

Як уникнути проблем при простроченні кредиту під заставу нерухомості

Найпростішим вирішенням питання виступає погашення кредиту. Якщо ж такої можливості немає, радимо:

  • реструктуризувати борг – банки часто йдуть клієнтам назустріч, надаючи пільгові умови в разі певних життєвих труднощів;
  • взяти новий кредит на погашення попередньої позики – в такому випадку можна закрити іпотеку, отримавши позику з вигідними термінами і ставкою;
  • оголосити себе банкрутом – така процедура дозволяє зберегти єдине житло навіть в разі серйозної заборгованості.

Повною мірою оцінити ризики перед взяттям іпотеки складно, оскільки таке кредитування передбачає тривалу виплату позики. При цьому клієнт зазнає великих втрат, якщо банк продасть заставу на аукціоні. Допомога досвідчених юристів – це можливість мінімізувати витрати при прострочений кредит під заставу нерухомості. Фахівці підкажуть, як краще діяти в тій чи іншій ситуації, а також допоможуть ініціювати процедуру банкрутства, якщо це необхідно.