⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Прострочення по іпотечному кредиту може виникнути у будь-якого позичальника. Скорочення, хвороба, закриття бізнесу через пандемію – різні непередбачені ситуації часто призводять до неможливості виплати заборгованості. У таких ситуаціях важливо чітко оцінити ризики і ймовірні перспективи, щоб вирішити проблему з мінімальними втратами.

Чим загрожує прострочення по іпотечному кредиту

Від величезних санкцій до повної втрати нерухомості – заборгованість перед фінансовою установою може привести до різних негативних ситуацій. При цьому відсутність своєчасних платежів не завжди загрожує виселенням. Законодавство України забороняє кредиторам вживати таких заходів, якщо:

  • прострочення не перевищує періоду в 3 місяці;
  • заборгованість становить до 5% вартості майна, яке перебуває в заставі.

При цьому на практиці фінансові установи рідко ініціюють процедуру виселення, якщо прострочення по іпотечному кредиту не перевищує 6 місяців. Якщо ж клієнт тривалий час не розраховується за зобов’язаннями, нерухомість можуть виставити на торги. У будь-якому випадку штрафні санкції нараховуються відразу після затримки платежів і постійно ростуть. Чим раніше вирішити проблеми з банком, тим нижче буде загальна заборгованість.

Прострочення по іпотечному кредиту: чи можна виграти суд

На початку банк намагається стягнути борг за допомогою дзвінків внутрішньої служби або колекторів. Якщо ж такі інструменти не допомагають, справу передають до суду. Для позитивного вердикту позичальникові важливо дотримати ряд вимог:

  • затримки по виплатах виникли в силу поважних причин (непрацездатність, хвороба);
  • позичальник зацікавлений у врегулюванні питання, що проявляється в його діях (відкрита комунікація з фінансовою установою, спроби вирішити проблему в досудовому порядку);
  • регулярно вносяться посильні виплати.

При цьому суд – справа не з дешевих. У більшості ситуацій додаткові витрати несе не фінансова установа, а сам позичальник. Таким чином, до суду справа краще не доводити.

Альтернативні способи вирішення проблеми прострочення по іпотечному кредиту

При виникненні затримок слід відразу ж звернутися до фінансової установи. Якщо немає можливості погасити кредит, потрібно подумати про реструктуризацію або рефінансування. Банки часто йдуть клієнтам назустріч, пропонуючи позичальникам вигідніші умови, якщо ті дійсно налаштовані на погашення боргу.

Інший спосіб вирішення проблеми – ініціація банкрутства. Оновлене законодавство істотно спрощує цю процедуру, головні обмеження зводяться до розміру доходу (до 50 тис. Грн) і обсягом кредиту (від 180 тис. Грн).

Невиплата по іпотеці може привести до виселення. У той же час, якщо знати законодавство, а також користуватися допомогою юристів, процес можна відстрочити або ж уникнути його. У разі тривалої невиплати банки обов’язково передають справу до суду. Виграти процес досить складно, краще спробувати вирішити проблему за допомогою реструктуризації, рефінансування або ініціації банкрутства.