⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Виходячи із середнього заробітку, для покупки житла українцям потрібно від 10 до 20 років. При цьому відкласти необхідну суму можна, лише відкладаючи всю зарплату. З огляду на інфляцію, можливі ризики та інші фактори, накопичити на квартиру практично неможливо. Найпривабливіший варіант – іпотека.

Виплати не сильно більше, ніж в разі оренди, при цьому по завершенню терміну позичальник стає власником. Але через тривалість таких кредитів, валютних стрибків і нестабільної економічної ситуації у людей часто немає можливості впоратися з борговими зобов’язаннями. Саме тому питання про те, як списати борги, якщо є іпотека, актуальний, як ніколи раніше.

Як списати борги, якщо є іпотека: особливості таких позик

Під іпотекою на увазі будь-який кредит із заставою. При цьому більшість людей асоціюють такі позики з покупкою житла. Як правило, заставою виступає придбана нерухомість. Це знижує ризики банку, що дозволяє зменшити процентну ставку.

З іншого боку, такі кредити розраховані на тривалий період. Через великі терміни ймовірність непередбачених ситуацій зростає. Як результат, ризик невиплати через втрату роботи, хвороби та інших причин досить великий.

Якщо цікавитеся, як списати борги, якщо є іпотека, перш за все, задумайтеся про альтернативні способи вирішення проблеми. Реструктуризація або рефінансування – вигідніші варіанти, оскільки вони дозволяють зберегти нерухомість у володінні, а також уникнути судових розглядів. При цьому враховуйте, що при наявності застави списання боргів через закінчення терміну позовної давності практично неможливо.

Важливо! Іпотечне кредитування – складне питання. Тут необхідно враховувати масу нюансів, включаючи й мораторій на стягнення застави, виданого під валютні позики. Самостійно розібратися тут досить важко, тому кращим рішенням стане співпраця з юристом.

Як списати борги, якщо є іпотека: банкрутство як спосіб вирішення проблеми

З 2019 роки українці можуть списати кредитні зобов’язання, оголосивши себе банкрутом. Для запуску процедури потрібно, щоб сумарний борг перевищував 30 мінімальних зарплат. У випадку з іпотечним кредитуванням ініціація банкрутства дозволяє:

  • Повністю списати борг. Нерухомість продають через аукціон, після чого частина коштів йде на погашення тіла, відсотків і штрафних санкцій, а залишок передається позичальнику. Враховуйте, що в ряді ситуації вартості житла недостатньо для того, щоб закрити кредит. Банкрутство дозволяє уникнути ситуацій, коли позичальник і житло втрачає, і залишається повинен фінансовій установі.
  • Реструктуризувати кредит. Термін дії позики можуть продовжити на 10 або 15 років. При цьому зміна умов угоди дозволяє знизити кредитне навантаження на боржника. Таке рішення підходить для тих, у кого іпотека – єдине житло, тому нерухомість не можна заарештовувати.

Завдяки новому законодавство списати борги стало значно простіше. Оскільки через наявність застави ймовірність того, що банк не почне судові розгляди протягом 3 років з моменту останньої виплати, практично нульова, розраховувати на закінчення строку позовної давності не слід. Людям, які цікавляться, як списати борги, якщо є іпотека, слід задуматися про ініціювання процедури банкрутства. При цьому бажано проконсультуватися з юристом, оскільки самостійно оголосити себе неплатоспроможним досить важко.