⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Якщо є прострочення по кредиту, то виїзд за кордон заборонений – з таким твердженням знайомі багато жителів України. При цьому заробітки в інших країнах часто є найбільш ефективним способом погашення позики. Про те, чи дійсно людям із заборгованістю можна залишати Україну і як вирішити цю проблему, ми і поговоримо в статті.

Виїзд за кордон при простроченні кредиту: особливості ситуації

Наявність кредиту – це зобов’язання, невиконання якого призводить до ряду обмежень. В тому числі, в деяких ситуаціях у людини немає можливості покинути Україну через прострочені виплат. Сам по собі позика не є приводом для відмови від зарубіжних поїздок. Сумлінних платників, які своєчасно проводять виплати по тілу і відсотках, прикордонники не зупиняють, незалежно від кількості та розмірів кредитів.

Але в силу певних причин у людини можуть виникнути проблеми з поверненням позики. Враховуйте, що невелика затримка – не привід для занепокоєнь. Митники не приймають рішення самостійно, неможливість покинути країну обумовлюється виключно судовим рішенням.

Важливо! Обмеження діють лише після винесення вироку. Якщо фінансова установа тільки подало в суд, ніяких перешкод для виїзду не буде.

При цьому в рішенні повинен бути конкретний пункт про невиїзд. Коли суд постановив лише вичитувати певну суму із заробітної плати, але ніяк не обмежив закордонні поїздки, покинути Україну можна.

Якщо сумніваєтеся, чи можна виїжджати за межі країни, відправте відповідний запит до Державної прикордонної служби. Так позичальник точно дізнається, чи поширюються на нього конкретні обмеження.

Що робити, якщо потрібно виїзд за кордон при простроченні кредиту

Якщо через невиплачену позики покинути країну не можна, у позичальника є кілька способів вирішення цієї проблеми:

  • Погашення заборгованості. Найбільш простий і ефективний варіант. Якщо є можливість закрити кредит, краще це зробити. Транзакцію проведіть заздалегідь, щоб відомості встигли дійти до співробітників митної служби.
  • Рефінансування боргу. В такому випадку береться нова позика на погашення попереднього. З іншого боку, це рішення призводить до суттєвої кредитної навантаженні надалі.
  • Оголошення себе банкрутом. За допомогою досвідчених юристів можна не тільки зняти судові постанови, а й списати борги, а також позбутися від дзвінків колекторів.

При прострочені кредиту виїзд за кордон заборонений далеко не завжди, обмеження діють лише в тому випадку, якщо суд виніс відповідну постанову. Але навіть в такій ситуації є кілька рішень поточної проблеми: від погашення позики до ініціації процедури банкрутства.