Замовити зворотній дзвінок

Позичальнику не завжди вдається вчасно погасити свої зобов’язання перед фінансовою установою. Оптимальним способом вирішення проблеми виступають реструктуризація або рефінансування позики. Водночас такі варіанти можливі лише в тому випадку, коли є стабільний дохід, що дозволяє гасити відсотки й частину боргу. Якщо ж можливості виплатити позику немає, позичальнику слід замислитися над тим, як списати кредиторську заборгованість. Нинішнє законодавство стало більш лояльним до боржників. У них є два основні варіанти вирішення цієї проблеми.

Як списати кредиторську заборгованість по закінченню терміну позовної давності

Перший варіант – це невиплата позики протягом тривалого періоду. В Україні термін позовної давності за кредитними зобов’язаннями становить 3 роки. При цьому час починає обчислюватися не з моменту видачі позики, а від дати останнього платежу. Щоб розраховувати на такий варіант прощення боргу, слід не переводити на рахунок фінансової установи коштів, а також не укладати жодних додаткових договорів протягом 36 місяців.

Якщо ви не знаєте, як списати кредиторську заборгованість по закінченню 3-річного терміну, то тут краще звернутися за допомогою до юристів. Самостійне представлення своїх інтересів у суді істотно знижує ймовірність позитивного вердикту. Кваліфіковані юристи допоможуть зібрати всю необхідну документацію, а також підготують вас до слухання, що дозволить не сумніватися в успіху.

Важливо! Такий варіант можливий лише в разі невеликих позик, коли банку фінансово невигідно займатися судовими позовами. Якщо ж мова йде про великі суми або про іпотечний кредит, фінансова установа діятиме агресивніше, тому звернеться до суду значно раніше закінчення терміну позовної давності.

Як списати кредиторську заборгованість з допомогою банкрутства

Нещодавно прийняли новий Кодекс України з питань банкрутства, тепер така процедура стала можливою і для фізичних осіб. Якщо цікавитеся, як списати кредиторську заборгованість шляхом оголошення боржника неплатоспроможним, то тут потрібно відповідати ряду основних критеріїв:

  • відсутні доходи, що перевищують 50000 грн;
  • сумарний розмір тіла кредиту, відсотків і штрафних санкцій перевищує 30 мінімальних зарплат;
  • немає нерухомості, яку можуть стягнути в рахунок погашення позики (виняток – єдине житло).

В силу нестабільної економічної ситуації багатьох цікавить, як списати кредиторську заборгованість. Основних шляхів вирішення цієї проблеми два. Якщо не виплачувати позичку протягом 3 років, є ймовірність прощення боргу по закінченню терміну позовної давності. Для прискорення процесу слід оголосити себе банкрутом. За результатами такої процедури можна як реструктуризувати кредит на 5 років (10 або 15 років у випадку з іпотечними позиками), так і повністю списати позику.