⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Позичальнику не завжди вдається вчасно погасити свої зобов’язання перед фінансовою установою. Оптимальним способом вирішення проблеми виступають реструктуризація або рефінансування позики. Водночас такі варіанти можливі лише в тому випадку, коли є стабільний дохід, що дозволяє гасити відсотки й частину боргу. Якщо ж можливості виплатити позику немає, позичальнику слід замислитися над тим, як списати кредиторську заборгованість. Нинішнє законодавство стало більш лояльним до боржників. У них є два основні варіанти вирішення цієї проблеми.

Як списати кредиторську заборгованість по закінченню терміну позовної давності

Перший варіант – це невиплата позики протягом тривалого періоду. В Україні термін позовної давності за кредитними зобов’язаннями становить 3 роки. При цьому час починає обчислюватися не з моменту видачі позики, а від дати останнього платежу. Щоб розраховувати на такий варіант прощення боргу, слід не переводити на рахунок фінансової установи коштів, а також не укладати жодних додаткових договорів протягом 36 місяців.

Якщо ви не знаєте, як списати кредиторську заборгованість по закінченню 3-річного терміну, то тут краще звернутися за допомогою до юристів. Самостійне представлення своїх інтересів у суді істотно знижує ймовірність позитивного вердикту. Кваліфіковані юристи допоможуть зібрати всю необхідну документацію, а також підготують вас до слухання, що дозволить не сумніватися в успіху.

Важливо! Такий варіант можливий лише в разі невеликих позик, коли банку фінансово невигідно займатися судовими позовами. Якщо ж мова йде про великі суми або про іпотечний кредит, фінансова установа діятиме агресивніше, тому звернеться до суду значно раніше закінчення терміну позовної давності.

Як списати кредиторську заборгованість з допомогою банкрутства

Нещодавно прийняли новий Кодекс України з питань банкрутства, тепер така процедура стала можливою і для фізичних осіб. Якщо цікавитеся, як списати кредиторську заборгованість шляхом оголошення боржника неплатоспроможним, то тут потрібно відповідати ряду основних критеріїв:

  • відсутні доходи, що перевищують 50000 грн;
  • сумарний розмір тіла кредиту, відсотків і штрафних санкцій перевищує 30 мінімальних зарплат;
  • немає нерухомості, яку можуть стягнути в рахунок погашення позики (виняток – єдине житло).

В силу нестабільної економічної ситуації багатьох цікавить, як списати кредиторську заборгованість. Основних шляхів вирішення цієї проблеми два. Якщо не виплачувати позичку протягом 3 років, є ймовірність прощення боргу по закінченню терміну позовної давності. Для прискорення процесу слід оголосити себе банкрутом. За результатами такої процедури можна як реструктуризувати кредит на 5 років (10 або 15 років у випадку з іпотечними позиками), так і повністю списати позику.