⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

У 2019 році в Україні оновилося законодавство, що стосується взаємин кредитора і позичальника. З одного боку, нові нормативні акти знижують ризики банків і інших фінансових установ, з іншого – відкривають перед боржниками ширші можливості. Про те, як списати кредити за новим законом, ми поговоримо зараз.

Можливість списання кредиту від держави або приватного фінансової установи

Якщо боржник неплатоспроможний, фінансова установа може списати його борг. При цьому така процедура – не визначення обов’язок банку. Ніякого списання кредиту від держави немає, єдина можливість для клієнта, який прострочив виплати, зводиться до закінчення строку позовної давності. Для цього потрібно протягом 3 років не переводити на рахунок фінансової установи ніяких коштів, а також не укладати додаткові контракти.

Внодночас банки рідко відмовляються від своїх грошей. Часто фінансові установи вдаються до допомоги колекторів, звертаються в факторингові компанії, а також організовують перевірки, покликані оцінити, чи не ховає позичальник майно. В результаті добитися позитивного рішення достатньо складно, а якщо займатися цим самостійно, то зовсім не можливо. Тут на допомогу прийдуть консультації юристів.

Банкрутство – найкращий спосіб списати кредити за новим законом

Виходячи з нового законодавства, стало набагато простіше оголосити себе банкрутів. Така процедура відмінно підходить для списання онлайн-кредитів та інших позик. Також з її допомогою можна припинити дзвінки колекторів і зняти судові заборони. Щоб ініціювати банкрутство, необхідно відповідати наступним критеріям:

  • заборгованість перевищує 180 000 грн або ж є непосильним;
  • частина доходів регулярно направляється на погашення позики, але цього недостатньо для зменшення зобов’язань;
  • за останній рік позичальник не скоював ніяких великих покупок;
  • дохід боржника не перевищує 50 000 грн.

Оновлені нормативно-правові акти надають позичальникам набагато більше свободи. Зараз обмежені дії колекторів, а ініціювати процедуру банкрутства можуть багато жителів України. Але, діючи самостійно, розраховувати на позитивний вердикт судді не доводиться. Щоб правильно все організувати, необхідно зібрати солідний пакет документів, а також ретельно підготуватися до слухання. З розв’язанням цих питань допоможуть юристи компанії «ЗВІЛЬНІМО».