⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Втрата працездатності у зв’язку з інвалідністю часто призводить до неможливості виконувати свої боргові зобов’язання. При цьому, попри травми та хвороби, відсотки, пеня і штрафи продовжують нараховуватися. Як результат, багатьох людей хвилює питання списання кредиту при інвалідності.

Особливості списання кредиту при інвалідності

У більшості випадків перед підписанням контракту про позику клієнт в обов’язковому порядку повинен укласти договір страхування кредитів. Такий захід призводить до додаткових витрат позичальника, але гарантує банку або іншій фінансовій установі, що позика буде повернута, попри на можливі нещасні випадки. Якщо мова йде про споживчі кредити, укладається договір страхування життя, у випадку з іпотечними позиками об’єктом страхування виступає сама нерухомість.

Якщо вас цікавить, як списати кредит інваліду, то при втраті працездатності всі зобов’язання просто переходять на плечі страхової компанії, з якою підписаний контракт. Позичальнику потрібно лише підтвердити наявність травм і інших захворювань, що заважають йому займатися трудовою діяльністю.

Важливо! Страхування кредитів – процедура необов’язкова. Особливо коли мова йде про невеликі суми, такий договір не укладається. У цій ситуації списання позики по інвалідності неможливо.

Як списати кредит інваліду без страховки

Якщо непрацездатність заважає поверненню кредитних коштів, при цьому ніяких угод зі страховою компанією немає, у позичальника є альтернативні шляхи списання позики:

  • Закінчення строку позовної давності. Судові розгляди між банком і боржником можуть тривати не більше 3 років з моменту останньої виплати. За цей час важливо не підписувати ніяких додаткових угод з фінансовою установою. Враховуйте, що позичальники, які самі представляють свої інтереси, практично ніколи не виграють справ. Як результат, оптимальним рішенням стануть послуги досвідчених юристів.
  • Ініціація банкрутства. Законодавство 2019 року ввів поняття неплатоспроможності фізичних осіб та ФОП. Оголосити себе банкрутом можуть всі, чий борг перевищує 30 мінімальних заробітних плат. Для цього потрібно, щоб у боржника відсутнє майно (крім єдиного житла), при цьому доходи не дозволяли нормально погашати позику. Банкрутство дає можливість списати або реструктуризувати позику, припинити дзвінки колекторів і зняти різні судові заборони.

При наявності договору страхування життя позичальника є списання кредиту при інвалідності. У цій ситуації зобов’язання по виплаті позики бере на себе страхова компанія. Якщо ж такого контракту немає, банк може пробачити борг в разі закінчення терміну позовної давності або ініціації банкрутства.