⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Навіть якщо ретельно оцінити всі ризики перед оформленням кредиту, є ймовірність виникнення непередбачених обставин, через які клієнт не зможе виплачувати боргові зобов’язання. Хвороба, скорочення на роботі, втрата різних джерел доходу – все це може привести до виникнення прострочень. Списання боргу в Альфа-Банку цікавить багатьох, адже у фінансової установи понад 1,5 млн клієнтів в Україні. Відразу варто відзначити, що така процедура легальна і цілком можлива. Важливо лише уважно підійти до вирішення питання і заручитися допомогою досвідчених юристів.

Що передує списанню боргу в Альфа-Банку

Перш ніж пробачити борг клієнтові, банк зробить ряд заходів, пов’язаних зі стягненням коштів. Протягом перших тижнів або навіть місяців йдеться про рідкісні дзвінки й повідомлення від фінансової установи. Потім за справу візьметься внутрішня служба контролю. Якщо співробітники банку не матимуть успіху, клієнт передається колекторам, які діють більш агресивно (попри недавні зміни в законодавстві).

Останньою мірою стане звернення до суду з метою примусового стягнення заборгованості (утримання частини заробітної плати або арешт майна), отримання заборони на виїзд за межі України тощо.

Списання боргу в Альфа-Банку – це крайній захід. Попередньо позичальнику слід задуматися про такий:

  • реструктуризація – якщо звернутися до фінансової установи й пояснити причину затримок, можна розраховувати на зміну умов видачі позики (зменшена ставка, списання відсотків і ін.);
  • рефінансування – за допомогою нової позики можна погасити попередній, що дозволить уникнути нарахування штрафних санкцій і погіршення кредитної історії.

Важливо! Банки часто йдуть назустріч клієнтам. Якщо передбачаються труднощі з виплатами, слід заздалегідь звернутися до фінансової установи для пошуку оптимальних шляхів виходу з ситуації, що склалася.

Як відбувається списання боргу в Альфа-Банку

Найпоширеніший спосіб позбутися від боргових зобов’язань – почекати, поки закінчиться термін позовної давності. В Україні такий період становить 3 роки. Якщо не виплачувати позику протягом 36 місяців, при цьому не укладаючи з Альфа-Банком додаткових договорів, можна позбутися від кредиту.

Мінус такого варіанту в тому, що він найчастіше підходить лише для невеликих позичальників, коли фінансовій установі невигідно звертатися до колекторів і в суд. Якщо ж є застава або сума кредиту велика, чекати 36 місяців боржнику буде важко.

Другий спосіб – непрацездатність позичальника. Якщо у боржника є поліс (часто він необхідний для оформлення кредитного договору), в разі інвалідності зобов’язання перейдуть на плечі страхової компанії.

Через останні законодавчих змін стало також можливим списання боргу в Альфа-Банку шляхом банкрутства. Для запуску такої процедури потрібно, щоб кредитні зобов’язання перевищували 180 тис. Грн. При цьому позичальник не може погасити позику шляхом продажу майна або за допомогою передбачуваних доходів. Завдяки процедурі банкрутства можна:

  • реструктурувати позику на максимально вигідних умовах;
  • домогтися часткового або повного списання боргу в Альфа-Банку;
  • зняти судові заборони.

Альфа-Банк – один з найбільших вітчизняних фінансових установ, що обслуговує значну частину жителів України. Як результат, нестабільна економічна обставини привели до того, що не у всіх власників є можливість погасити позику. У такій ситуації слід спробувати реструктуризувати або рефінансувати позику. Також можна списати кредит через закінчення терміну позовної давності, інвалідності або банкрутства.