Замовити зворотній дзвінок

Пандемія та нестабільна економічна ситуація негативно позначилися на платоспроможності населення. Особливо сильно такі проблеми торкнулися людей з кредитними зобов’язаннями. Кількість громадян країни, які не можуть своєчасно переказувати гроші на рахунок фінансових організацій, постійно збільшується. У зв’язку з цим списання боргів в Україні – серйозна проблема.

Коли можливе списання боргів в Україні

Просто так кредитні установи клієнтам позики не прощають. У разі виникнення затримок фінансові організації вдаються до різних методів стягнення коштів. Наприклад, постійні дзвінки боржнику, залучення колекторів, продаж зобов’язань факторинговим компаніям і звернення до суду. Обрані банком або МФО інструменти залежать від особливостей кредитування, наявності застави, розміру позики та ряду інших чинників.

Варто зазначити, що списання боргів в Україні – це тривала і трудомістка процедура, яка накладає на людину ряд обмежень. Коли не виходить погасити позику, задумайтеся про реструктуризацію (зміна умов угоди) або рефінансуванні (оформлення нового кредиту на погашення попередньої позики). Якщо ж такі варіанти не підходять, вивчіть можливості списання боргу.

Основний спосіб – дочекатися, поки закінчиться термін позовної давності. У нашій країні такий період становить 3 роки. Якщо протягом 36 місяців не платити за кредитами, а також не укладати додаткові угоди, є ймовірність вибачення позики. Враховуйте, що часто банки навіть після 3-річного періоду ініціюють різні перевірки та намагаються стягнути з боржника гроші. У такій ситуації радимо звернутися за юридичною консультацією.

Важливо! Також можливе списання боргів в Україні через інвалідність. Така ситуація передбачає, що зобов’язання на себе візьме страхова компанія. Варіант можливий лише при оформленні позичальником відповідного поліса.

Банкрутство як спосіб списання боргів в Україні

Після прийняття у 2019 році Кодексу про банкрутство, з’явився новий спосіб позбутися від боргових зобов’язань – ініціювати банкрутства. Процедура оголошення себе неплатоспроможним дозволяє реструктуризувати позику на 5 років (10 або 15 років при іпотеці). У ситуаціях, коли іншого варіанту немає, при банкрутстві кредит повністю списують.

Процедура оголошення себе неплатоспроможним підходить для позичальників, які відповідають таким критеріям:

  • немає майна, яке можна реалізувати в рахунок погашення позики;
  • відсутня стабільний дохід, що дозволяє гасити позику;
  • борг перевищив 180 тис. грн;
  • більше ніж 2 місяці на рахунок фінансової установи не надходили платежі (або ж вони становили до 50% від необхідної суми).

Через скорочення та економічної нестабільності списання боргів в Україні стало однією з найбільш актуальних проблем. Кращим варіантом виходу із ситуації, пов’язаної з простроченням, стане рефінансування або пролонгація позики. Якщо ці варіанти не підходять, слід задуматися про банкрутство. Ця процедура дозволяє позбутися від боргових зобов’язань ще до закінчення терміну позовної давності.