⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Пандемія та нестабільна економічна ситуація негативно позначилися на платоспроможності населення. Особливо сильно такі проблеми торкнулися людей з кредитними зобов’язаннями. Кількість громадян країни, які не можуть своєчасно переказувати гроші на рахунок фінансових організацій, постійно збільшується. У зв’язку з цим списання боргів в Україні – серйозна проблема.

Коли можливе списання боргів в Україні

Просто так кредитні установи клієнтам позики не прощають. У разі виникнення затримок фінансові організації вдаються до різних методів стягнення коштів. Наприклад, постійні дзвінки боржнику, залучення колекторів, продаж зобов’язань факторинговим компаніям і звернення до суду. Обрані банком або МФО інструменти залежать від особливостей кредитування, наявності застави, розміру позики та ряду інших чинників.

Варто зазначити, що списання боргів в Україні – це тривала і трудомістка процедура, яка накладає на людину ряд обмежень. Коли не виходить погасити позику, задумайтеся про реструктуризацію (зміна умов угоди) або рефінансуванні (оформлення нового кредиту на погашення попередньої позики). Якщо ж такі варіанти не підходять, вивчіть можливості списання боргу.

Основний спосіб – дочекатися, поки закінчиться термін позовної давності. У нашій країні такий період становить 3 роки. Якщо протягом 36 місяців не платити за кредитами, а також не укладати додаткові угоди, є ймовірність вибачення позики. Враховуйте, що часто банки навіть після 3-річного періоду ініціюють різні перевірки та намагаються стягнути з боржника гроші. У такій ситуації радимо звернутися за юридичною консультацією.

Важливо! Також можливе списання боргів в Україні через інвалідність. Така ситуація передбачає, що зобов’язання на себе візьме страхова компанія. Варіант можливий лише при оформленні позичальником відповідного поліса.

Банкрутство як спосіб списання боргів в Україні

Після прийняття у 2019 році Кодексу про банкрутство, з’явився новий спосіб позбутися від боргових зобов’язань – ініціювати банкрутства. Процедура оголошення себе неплатоспроможним дозволяє реструктуризувати позику на 5 років (10 або 15 років при іпотеці). У ситуаціях, коли іншого варіанту немає, при банкрутстві кредит повністю списують.

Процедура оголошення себе неплатоспроможним підходить для позичальників, які відповідають таким критеріям:

  • немає майна, яке можна реалізувати в рахунок погашення позики;
  • відсутня стабільний дохід, що дозволяє гасити позику;
  • борг перевищив 180 тис. грн;
  • більше ніж 2 місяці на рахунок фінансової установи не надходили платежі (або ж вони становили до 50% від необхідної суми).

Через скорочення та економічної нестабільності списання боргів в Україні стало однією з найбільш актуальних проблем. Кращим варіантом виходу із ситуації, пов’язаної з простроченням, стане рефінансування або пролонгація позики. Якщо ці варіанти не підходять, слід задуматися про банкрутство. Ця процедура дозволяє позбутися від боргових зобов’язань ще до закінчення терміну позовної давності.