⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Прострочений кредит – проблема поширена. Зниження доходів через пандемію, військові дії на Сході та різкий стрибок долара призвели до зростання частки невиплачених позик. Знаючи, як позбутися від боргів і кредитів, можна вийти з ситуації, що склалася з мінімальними втратами, а також списати зобов’язання.

Як позбутися від боргів і кредитів за допомогою реструктуризації

Під реструктуризацією мають на увазі внесення змін до кредитного договору. Як правило, мова йде про більш вигідних умов повернення кредитних коштів:

  • зниження ставки;
  • списання відсотків;
  • збільшення терміну дії позики та ін.

В результаті кредитне навантаження зменшується, що дає можливість виплачувати позику в нормальному режимі. Реструктурувати позику можна, якщо пояснити фінансовій установі причину затримок, а також підкріпити все документацією (наприклад, довідкою про втрату працездатності). Варіант можливий тоді, коли передбачається отримання стабільного доходу надалі.

Рефінансування – відповідь на питання, як позбутися від боргів і кредитів

Такий спосіб дозволяє оформити нову позику, який направлять на погашення попереднього. Рефінансування дає можливість уникнути погіршення кредитної історії та нарахування додаткових санкцій. Крім того, цей інструмент дозволяє отримати позику на максимально вигідних умовах.

Важливо! Оформити нову позику можна не тільки в банку або МФО, що видав первинний кредит, а й в іншій фінансовій організації.

Як позбутися від боргів і кредитів: варіанти списання позики

Сучасне законодавство дає можливість повністю позбутися від боргових зобов’язань. Є відразу три законних варіанти вирішення проблеми:

  • закінчення строку позовної давності – стягнути кошти в судовому порядку кредитна установа може протягом 36 місяців від дати останнього платежу або дня підписання договору;
  • інвалідність – при втраті працездатності зобов’язання на себе візьме страховик (при наявності поліса);
  • банкрутство – коли позика перевищує 180 тис. грн, а майна для погашення позики немає, громадяни України можуть оголосити себе неплатоспроможними.

Є кілька відповідей на питання, як позбутися від боргів і кредитів. Реструктуризація та рефінансування – це оптимальний вихід, але в такій ситуації позика не пропадає, а лише знижується кредитне навантаження. Також борги списують шляхом закінчення терміну позовної давності, інвалідності або банкрутства. Вибір конкретного інструменту залежить від поточної ситуації, визначитися з подальшими діями допоможе консультація юриста.