⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрофінансові організації залучають клієнтів легкістю отримання позики. При цьому в більшості таких компаній досить погані умови та величезні процентні ставки. Часто люди розуміють весь розмір кредитного навантаження лише після нарахування комісій. У зв’язку з цим багатьох клієнтів цікавлять відгуки про прострочення по мікропозикам, а також можливі варіанти вирішення проблеми.

Чим загрожує прострочення по МФО

Затримка у виплаті таких позик призводить до погіршення кредитної історії, дзвінкам колекторів та інших негативних наслідків. Також МФО може звернутися до суду. Оскільки позики в мікрофінансових організаціях мають усю повноту юридичної сили, вердикт у більшості ситуацій буде на користь кредитної компанії. Результати судових розглядів призводять до таких наслідків:

  • зняття коштів з дебетової картки клієнта;
  • утримання частини доходів позичальника;
  • арешт і втрата майна;
  • заборона на закордонні поїздки.

Важливо! Чим довше позичальник затягує з вирішенням проблеми, тим серйозніше будуть санкції. При цьому деякі відгуки про прострочення по мікропозик радять шукати певні лазівки або зовсім не платити МФО. Насправді такі рішення часто призводять лише до зростання відсотків і пені, а в ряді випадків і до закладу справи про шахрайство.

Як уникнути прострочення по МФО

Ми вивчили відгуки про прострочення по мікропозик, а також підготували поради, які допоможуть уникнути проблем з фінансовими організаціями:

  • краще взяти позику з платежами не частіше 1 разу на місяць – в результаті буде складніше пропустити потрібну дату;
  • переказувати кошти за 3 дні до настання останнього терміну – саме стільки часу може піти у банку на здійснення транзакції;
  • оформляйте кредит з виплатою відразу після зарплати – в разі затримок варто зайняти необхідну суму у друзів або близьких, але перерахувати гроші МФО вчасно.

Що робити при простроченні по МФО

У разі невиплаченої заборгованості відразу ж зверніться до представників мікрофінансової організації. Шанс отримання кредитних канікул або реструктуризації боргу тут нижче, ніж у звичайному банку. Але в ряді ситуацій можна розраховувати на пільгові умови.

Крім того, слід спробувати рефінансувати позику. Зробити це можна в будь-якої фінансовій установі. Якщо доходи дозволяють оформити новий кредит в банку, варто це зробити – умови там краще, ніж в невеликих кредитних компаніях.

У разі прострочення по МФО оптимальним рішенням також буде звернення до кваліфікованих юристів. Такі фахівці допоможуть:

  • списати борг через закінчення терміну позивної давності;
  • відстояти інтереси позичальника в судовому порядку;
  • ініціювати процедуру банкрутства.

 

Умови кредитування в МФО не дуже вигідні, в зв’язку з чим прострочення по таких позиках виникають часто. Позичальнику важливо уважно вивчити договір або публічну оферту, щоб уникнути проблем надалі. Якщо ж виникли затримки платежів, спробуйте реструктуризувати або рефінансувати борг. У разі судових розглядів краще звернутися до юриста – якщо йому представляти свої інтереси, ймовірність позитивного результату буде практично нульовий.