Замовити зворотній дзвінок

Популярність МФО постійно зростає. Мікрофінансові організації пропонують клієнтам можливість практично миттєво отримати позику на максимально вигідних умовах. Насправді ж сумарно відсотки, комісії та інші виплати в таких компаніях можуть досягати декількох сотень річних. У зв’язку з цим багато позичальників цікавляться, що робити при простроченні по мікропозик.

Що робити при простроченні по мікропозик: можливі наслідки

Перш за все, позичальникам важливо розуміти, що різниці між кредитом в МФО і банку практично немає. Навіть якщо ви оформили онлайн-позичку, у такої угоди буде юридична сила, а ознайомитися з усіма нюансами угоди можна в публічній оферті мікрофінансової організації. Як результат, у кредитного підприємства є все, що потрібно для стягнення позики в правовому ключі.

Затримки в платежах за позикою призводять до ряду негативних наслідків, включаючи:

  • нарахування штрафних санкцій за кожен день прострочення;
  • залучення колекторів – часто такі працівники діють агресивно і безцеремонно, істотно заважаючи життя позичальника і його близьких;
  • подачу заяви до суду з метою примусового стягнення коштів, що може привести до втрати майна.

Важливо! Невиплати по позиці в МФО також погіршують кредитну історію. В результаті позичальнику буде складніше отримати нову позику в надалі.

Таким чином, боржнику важливо знати, що робити при простроченні по мікропозик. Ретельно продуманий план дій дозволить скоротити витрати, вирішити проблему з мінімальними втратами.

Що робити при простроченні по мікропозик: кращі шляхи вирішення проблеми

Основна порада – не ховатися. Краще почати шукати шляхи виходу з такої ситуації відразу після виникнення прострочення. Чим раніше почати діяти, тим менше буде проблем. Перш за все, зв’яжіться з представниками МФО для реструктуризації позики. При цьому уважно читайте договір, щоб уникнути негативних наслідків надалі. Також можна рефінансувати позику (для цього підійде будь-яка фінансова установа, а не тільки компанія, яка видала кредит).

Непоганим рішенням буде звернення до юриста. Іноді дії мікрофінансових організацій не зовсім легальні, що дозволяє списати частину кредиту або навіть весь борг в разі судових розглядів. Також юрист допоможе ініціювати процедуру банкрутства, якщо повернути позику неможливо.

Якщо не знаєте, що робити при простроченні по мікропозик, ретельно вивчіть публічну оферту підприємства, а також проконсультуйтеся з фахівцем. Існує відразу кілька шляхів вирішення проблеми, при цьому чим раніше почати діяти, тим нижче будуть ризики та фінансові втрати.