⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Популярність МФО постійно зростає. Мікрофінансові організації пропонують клієнтам можливість практично миттєво отримати позику на максимально вигідних умовах. Насправді ж сумарно відсотки, комісії та інші виплати в таких компаніях можуть досягати декількох сотень річних. У зв’язку з цим багато позичальників цікавляться, що робити при простроченні по мікропозик.

Що робити при простроченні по мікропозик: можливі наслідки

Перш за все, позичальникам важливо розуміти, що різниці між кредитом в МФО і банку практично немає. Навіть якщо ви оформили онлайн-позичку, у такої угоди буде юридична сила, а ознайомитися з усіма нюансами угоди можна в публічній оферті мікрофінансової організації. Як результат, у кредитного підприємства є все, що потрібно для стягнення позики в правовому ключі.

Затримки в платежах за позикою призводять до ряду негативних наслідків, включаючи:

  • нарахування штрафних санкцій за кожен день прострочення;
  • залучення колекторів – часто такі працівники діють агресивно і безцеремонно, істотно заважаючи життя позичальника і його близьких;
  • подачу заяви до суду з метою примусового стягнення коштів, що може привести до втрати майна.

Важливо! Невиплати по позиці в МФО також погіршують кредитну історію. В результаті позичальнику буде складніше отримати нову позику в надалі.

Таким чином, боржнику важливо знати, що робити при простроченні по мікропозик. Ретельно продуманий план дій дозволить скоротити витрати, вирішити проблему з мінімальними втратами.

Що робити при простроченні по мікропозик: кращі шляхи вирішення проблеми

Основна порада – не ховатися. Краще почати шукати шляхи виходу з такої ситуації відразу після виникнення прострочення. Чим раніше почати діяти, тим менше буде проблем. Перш за все, зв’яжіться з представниками МФО для реструктуризації позики. При цьому уважно читайте договір, щоб уникнути негативних наслідків надалі. Також можна рефінансувати позику (для цього підійде будь-яка фінансова установа, а не тільки компанія, яка видала кредит).

Непоганим рішенням буде звернення до юриста. Іноді дії мікрофінансових організацій не зовсім легальні, що дозволяє списати частину кредиту або навіть весь борг в разі судових розглядів. Також юрист допоможе ініціювати процедуру банкрутства, якщо повернути позику неможливо.

Якщо не знаєте, що робити при простроченні по мікропозик, ретельно вивчіть публічну оферту підприємства, а також проконсультуйтеся з фахівцем. Існує відразу кілька шляхів вирішення проблеми, при цьому чим раніше почати діяти, тим нижче будуть ризики та фінансові втрати.