⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Нестабільна економічна ситуація, постійна інфляція, скорочення робочих місць через пандемію – в зв’язку з усім цим прострочення по кредиту в Україні – ситуація поширена. Існує кілька способів вирішення такої проблеми, про них ми і поговоримо в статті.

Що робити, якщо прострочення по кредиту в Україні невелике

Якщо ви не сплачуєте кредит протягом невеликого проміжку часу, висока ймовірність, що фінансова установа не прийме ніяких кардинальних дій. Можливо, будуть приходити нагадування про необхідність транзакції. Боржникам, які не перекладають гроші кілька днів, потрібно лише заплатити штраф, і проблема зникне.

Якщо ж можливості погасити кредит немає, слід відразу ж відправитися до фінансової установи. Не чекайте, поки вам, рідним і колегам почнуть телефонувати колектори – такий тиск призводить до багатьох проблем. Перед походом в банк підготуйте документи, які допоможуть пояснити ситуацію, що склалася (лікарняний, довідка про непрацездатність і ін.). Для фінустанови вигідно, щоб ви змогли нормально повернути кредит, тому там боржникам часто йдуть на зустріч.

Реструктуризація або рефінансування: що вибрати, якщо є прострочення по кредиту в Україні

Є два способи полегшити кредитне навантаження:

  • Реструктуризація. Така процедура передбачає зміну умов нинішнього кредиту. Як правило, мова йде про пролонгацію (продовження термінів), зниження процентної ставки або зменшенні щомісячного платежу. Реструктурувати заборгованість можна лише в тому банку, який видав первинний позику.
  • Рефінансування. Цей варіант передбачає погашення позики за допомогою нового кредиту. Таке рішення буде актуальним, якщо на поточний момент умови на ринку краще, ніж були під час укладення старого договору (наприклад, знизилася ставка рефінансування). При цьому нова позика можна брати в будь-якому фінансовій установі.

Оптимального інструменту немає – вибір залежить від поточної ситуації, що склалася у позичальника.

Прострочення по кредиту: Закон «Про банкрутство»

У 2019 оновився Кодекс України з приводу процедури банкрутства. Тепер у боржників і кредиторів з’явилося набагато більше можливостей. Запуск процедури банкрутства підійде людям, у яких:

  • офіційний дохід становить менше 50 тис. грн;
  • заборгованість перевищує 180 тис. грн;
  • велика частина доходів спрямовується на погашення позики;
  • немає великих угод за останній час.

Є кілька варіантів вирішення проблем, пов’язаних із заборгованістю. Якщо немає можливості виплатити кредит, позичальникові важливо якомога раніше звернутися до фінансової установи для реструктуризації позики. Також слід розглянути можливість рефінансування заборгованості. Конкретного Закону «Про прострочений кредит» в Україні немає, зате в 2019 році оновився Кодекс про процедуру банкрутства, завдяки чому зараз цілком легально можна швидко і без значних витрат вирішити всі проблеми, пов’язані з невиплаченої позикою.