⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрофінансові організації – це можливість в стислі терміни і з мінімальними зусиллями отримати необхідну позичку. З іншого боку, такі установи славляться високими відсотками і прихованими комісійними. Як результат, прострочення по кредиту в МФО виникає у багатьох позичальників.

Алгоритм дій при прострочці кредиту в МФО

Мікрофінансові організації – не самі сумлінні учасники фінринку в Україні. Читати договору з такими компаніями слід дуже уважно, адже часто в контракті є пункти про приховані комісії, додаткових відсотках тощо. У зв’язку з цим у багатьох позичальників реальна кредитне навантаження виходить набагато більше, ніж планована. Це і призводить до виникнення заборгованостей.

Якщо є прострочення по кредиту МФО, радимо отримати юридичну консультацію з цього питання. Часто такі установи діє не цілком законно, тому допомога юриста дозволяє уникнути багатьох проблем.

Також існують і інші варіанти виходу з ситуації, що склалася:

  • реструктуризація – такий інструмент передбачає зміну умов угоди;
  • рефінансування – для погашення позики можна взяти кредит (в тому числі і в іншій фінансовій установі) на більш вигідних умовах;
  • запуск процесу банкрутства – з 2019 року оновилася законодавча база, тепер у фізичних осіб є можливість в стислі терміни списати з себе борги.

Що говорить законодавство про прострочений кредит МФО

15 вересня 2020 року Верховна Рада прийняла Закон № 891-IX. Цей нормативний акт регламентує кредитні відносини, серед найбільш важливих змін відзначають:

  • заборона на зміну кредитної ставки;
  • обмеження розмірів пені;
  • необхідність надання співробітниками МФО докладної інформації про особливості позики та ін.

Нове законодавство знижує ризики позичальників, але ряд проблем залишається. Зараз же у багатьох людей виникають прострочення по кредитах через коронавируса, скорочень на роботі і інших проблем, пов’язаних з пандемією. У такій ситуації найбільш оптимальним рішенням стане запуск процедури банкрутства.

Чи можна оголосити себе банкрутом через прострочення по кредиту МФО

Під банкрутством розуміють неможливість виконувати свої боргові зобов’язання. Зараз запустити такий процес стало набагато простіше. Зробити це можуть позичальники не тільки банків, але і МФО. Ця процедура дозволяє:

  • зняти заборону на виїзд в інші країни;
  • уникнути судових позовів;
  • припинити дзвінки колекторів.

Невиплачені кредити МФО – серйозна проблема. Незважаючи на поліпшення законодавчих норм щодо мікрокредитування, у багатьох людей виникає заборгованість перед такими установами. Вийти з ситуації, що склалася можна різними шляхами, включаючи і ініціацію процедури банкрутства. Щоб уникнути юридичних проблем, зверніться в компанію, яка спеціалізується на вирішенні питань, пов’язаних з простроченням по кредиту в МФО.