⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Україна займає провідні позиції в Європі в антирейтингу країн по частці прострочених кредитних зобов’язань. При цьому ситуація тільки ускладнюється внаслідок валютних коливань та пандемії COVID-19. У випадку, коли колектори напосідають, а повернути позику немає змоги, оптимальним рішенням стане звернення до компанії зі списання боргів «ЗВІЛЬНИМО». Досвідчені юрисконсульти знають, як вийти навіть із найскладнішої ситуації.

Як списати всі кредити: до чого приводять прострочені зобов’язання

Якщо є можливість, ліпше розраховуватись по своїм зобов’язанням вчасно. Навіть невелика прострочка спричинить погіршення кредитної історії та нарахування пені. Коли ж мова йде про багатомісячні затримки, відсотки й пеня часто починають перевищувати саме тіло.

На невеликі затримки банки та МФО практично не реагують — для розв’язання проблеми достатньо переказати необхідну суму на рахунок фінустанови. Втім, з часом починаються регулярні дзвінки та інші проблеми. Позбутись настирних працівників зі стягування кредитів можна за допомогою компанії зі списання боргів — часто колектори діють незаконно. Втім, необхідність виплачувати кредит у позичальника залишиться.

Якими можуть бути результати судового процесу

Якщо вчасно не списати кредити чи не розв’язати проблему з простроченим займом іншим способом, існує висока ймовірність отримати повістку в суд. У такого провадження може бути кілька наслідків:

  • арешт майна;
  • примусове стягнення коштів із банківського рахунку позичальника;
  • утримання частини доходів на користь погашення боргу;
  • заборона на виїзд з України.

При цьому в більшості випадків суд стає на сторону позичальника. Особливо, якщо боржник вирішує самостійно відстоювати власні інтереси, а не звертається до юристів.

Як законно списати борги: основні варіанти розв’язання проблеми

Виділяють три основні підстави для списання боргу:

  • закінчення строку позовної давності;
  • настання інвалідності під час дії договору;
  • оголошення боржником своєї неплатоспроможності.

Який в Україні строк позовної давності

Якщо хочете дізнатись, як списати борги по кредитах, то найпростіший варіант — закінчення строку позовної давності. В Україні такий період складає 3 роки. Враховуйте, що відлік починається не від дати оформлення договору, а з моменту останньої виплати. Окрім того, впродовж 36 місяців боржнику не слід підписувати з банком чи МФО додаткові угоди, інакше позбутись зобов’язань не вийде.

Чи можна законно списати борги в результаті інвалідності

Якщо під час дії кредитного договору боржник втратив працездатність внаслідок настання інвалідності, можна законно списати борги навіть до закінчення строку позовної давності. Втім, таке рішення підходить лише для позичальників, у котрих є відповідний поліс. Як правило, страховка виступає обов’язковою умовою оформлення банківського кредиту, МФО такий документ вимагають рідко.

Поліс хоч і підвищує вартість позики, однак знижує для клієнта фінансової установи ризики, адже в результаті інвалідності зобов’язання перейдуть на плечі страховика. Враховуйте, що мало втратити працездатність, потрібно ще й підтвердити це в суді.

Чи можуть фізичні особи стати банкрутами

Згідно із Кодексом про банкрутство, списання боргу в Україні можливе і в результаті оголошення себе неплатоспроможним. Ініціювати таку процедуру можуть позичальники, котрі відповідають декільком критеріям:

  • загальна сума зобов’язань складає не менше 30 мінімальних зарплат;
  • поточних доходів не вистачає для погашення боргу та нормального життя;
  • платежі не здійснювались впродовж 2 місяців (або ж перекази складали менше як 50 % від потрібної суми).

Якщо Вас цікавить, як списати всі кредити, то оптимальним рішенням на поточний момент виступає саме банкрутство. Така процедура дозволяє не чекати, поки завершиться строк позовної давності, при цьому оголошення себе неплатоспроможним практично не накладає на колишнього позичальника ніяких обмежень. Єдине, впродовж 5 років потрібно сповіщати фінансові установи про своє банкрутство, якщо Ви бажаєте оформити новий кредит. При цьому за результатами процесу можна не лише забути про всі борги, окрім того, процедура дозволяє зупинити судові провадження, позбутись колекторів та зняти заборону на виїзд за межі країни.

Списання боргу в Україні: альтернативні шляхи розв’язання проблеми

Перш ніж почати думати про те, як списати борги по займах, слід спробувати вирішити проблему в досудовому порядку. Фінансові установи можуть піти назустріч, якщо обґрунтувати причини затримок у платежах. Найчастіше банки та МФО пропонують:

  • реструктуризувати позику — така процедура дозволяє змінити умови повернення кредиту (занижені відсотки, більший строк та ін.), завдяки чому щомісячні платежі зменшуються;
  • рефінансування кредиту — оформлення нового займу, котрий піде на закриття попереднього, дозволяє уникнути прострочок та пені, а також змінити умови позики.

В будь-якому випадку не варто ігнорувати проблему. Почати думати, як законно списати кредит в Україні, слід іще до виникнення прострочки. Якщо одразу звернутись до кваліфікованих юристів, шанси успішного вирішення проблеми значно зростуть.

Професійна допомога компанії зі списання боргів

Компанія «ЗВІЛЬНИМО» пропонує користувачам юридичну допомогу з питань банкрутства та списання боргових зобов’язань. Фірма уже допомогла клієнтам позбутись боргів на понад 170 млн грн. Звертаючись в компанію, замовники можуть розраховувати на:

  • професійне представництво в суді — це допоможе мінімізувати ризики та фінансові втрати;
  • допомогу з підготовкою документів — юристи самі займуться збором потрібних довідок, що економить замовникам сили та час;
  • гарантію результату — доля виграних справ спеціалістів компанії сягає 92 %;

Звільнимо від боргів перед банками та МФО — це не прості слова, а реальна можливість позбутись будь-яких зобов’язань перед фінансовими установами. Таким чином, звернення до професіоналів стане найкращим рішенням, якщо ви не можете своєчасно розраховуватися за кредитом.