⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Україна – європейський лідер за частки прострочених боргових зобов’язань. При цьому через нестабільну економіку громадянам країни стає все важче розраховуватися за кредитні кошти, що призводить до нових затримок у виплатах. В результаті багато громадян цікавляться можливістю оголошення себе неплатоспроможними, а також ціною банкрутства фізособи в Україні.

Коли можливе банкрутство фіз осіб в Україні

Банкрутство фіз осіб – це процес, спрямований на списання боргових зобов’язань клієнтів банків і фінансових установ. Така процедура дає можливість позбутися від кредитів, незалежно від того, хто і коли видав позику. Практика оголошення себе неплатоспроможним активно використовується в прогресивних країнах, але в Україні вона доступна недавно.

У 2019 оновили Кодекс про банкрутство фізичних осіб. Тепер для ініціації процедури необхідно відповідати ряду критеріїв:

 • розмір боргових зобов’язань досягає 180 тис. грн. (До уваги береться сумарний борг перед усіма банками та МФО);
 • немає майна, яке можна заарештувати та продати на аукціоні (враховуйте, що у банків відсутнє право забирати єдине житло позичальника);
 • платежі по кредиту за 2 місяці складають менше ніж 50% від потрібної суми;
 • відсутня стабільний дохід, що дозволяє гасити позику в нормальному режимі.

Важливо! Якщо вас цікавить, до якої суми банкрутство фіз осіб можливо, то верхньої межі немає. Важливо тільки, щоб кредитні зобов’язання перевищували 30 мінімальних заробітних плат.

Плюси й мінуси банкрутства фіз осіб в Україні

Завдяки такій процедурі можна:

 • реструктурувати позику на 5 років (10 або 15 років при іпотечних кредитах);
 • списати боргові зобов’язання;
 • конвертувати іпотечну валютну позику в гривні;
 • припинити дзвінки співробітників колекторського агентства;
 • зняти що діє судові заборони.

При цьому в Україні банкрутство фізичної особи практично не накладає на боржника обмежень. Під час дії процесу не можна укладати великі угоди. Після завершення процедури позичальник 5 років повинен сповіщати банки та МФО про неплатоспроможність при оформленні нової позики. Через 60 місяців процес можна запустити повторно.

Важливо! Попри плюси банкрутства фіз особи в Україні, ця процедура – крайній захід. Попередньо спробуйте реструктурувати або рефінансувати позику. Мирне розв’язання питання з банком або МФО дозволить зберегти хорошу кредитну історію, а також уникнути нарахування пені.

Якою буде вартість банкрутства фізичних осіб

Позичальникам важливо враховувати, що така процедура є платною. Основна частина – це вартість відкриття справи та заробітна плата арбітражного керуючого (близько 30 тис. Грн), Додатково ціна банкрутства фіз осіб включає:

 • вартість нотаріальних послуг;
 • ПДФО (податки нараховуються на розмір списаного кредиту тільки в разі реструктуризації);
 • послуги юриста.

Вартість банкрутства фізосіб безпосередньо залежить від розмірів позики та особливостей конкретної ситуації. Боржники можуть заощадити на послугах юриста, але більшість справ, в яких позичальники самі представляють свої інтереси, є програшними. Як результат, залучення професіонала – це гарантія успіху.

Як ініціювати банкрутство фізосіб в Україні

Для запуску процедури банкрутства фіз осіб не потрібні ретельне вивчення законодавства і багатогодинні черги в держструктурах, досить зв’язатися зі співробітниками агентства «ЗВІЛЬНИМО». Наша команда вже 3 роки займається простроченими позиками громадян України. За цей час ми допомогли 11 700 боржникам, а загальна сума списаних кредитних зобов’язань перевищила 170 000 000 грн. Частка успішних справ наших співробітників складає 92%.

Звертаючись в агентство «ЗВІЛЬНИМО», клієнти отримують:

 • якісний захист інтересів в суді;
 • підготовку необхідної документації «під ключ»;
 • гарантію максимально позитивного результату справи.

З 2019 року в Україні існує можливість оголосити себе неплатоспроможним. Законодавство в цій сфері постійно вдосконалюється. Дізнатися все нове в банкрутство фізосіб можна за допомогою кваліфікованого юрисконсульта. Тільки такі фахівці мають повну інформацію про можливості оголошення себе неплатоспроможним. Юристи компанії «ЗВІЛЬНИМО» спеціалізуються саме на прострочених позиках, тому звернення до нас гарантує швидке та ефективне розв’язання будь-яких проблем, пов’язаних з кредитними заборгованостями.