⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

При виникненні прострочених боргових зобов’язань у клієнтів банків і МФО є кілька варіантів розв’язання проблеми: від закінчення терміну позовної давності до списання позики через інвалідність. При цьому через прийняття нового Кодексу про процедуру банкрутства все більше боржників цікавляться можливістю оголосити себе неплатоспроможними. Така процедура виглядає максимально привабливою через свою простоту і швидкості. Якщо хочете більше дізнатися про банкрутство фізособи, плюси та мінуси цього процесу ми обговоримо в статті.

Банкрутство фізичних осіб: за і проти

Під банкрутством розуміють процедуру відновлення платоспроможності фізичної особи шляхом списання боргових зобов’язань. До 2019 року неплатоспроможними оголосити себе могли тільки підприємства, але тепер такий процес доступний і для ФОП і громадян України. Умови ініціації банкрутства щодо несуворих, головні критерії – це розмір боргових зобов’язань (від 30 мінімальних зарплат), відсутність майна, яке підлягає арешту, а також ризик неплатоспроможності (неможливість виплачувати кредит через низькі доходи).

Вивчаючи усі за і проти банкрутства фізичних осіб, слід розуміти, до чого такий процес призводить. За результатами оголошення себе неплатоспроможним можна:

  • повністю або частково списати позика;
  • поліпшити умови повернення кредитних коштів, продовжити термін дії договору з банком або МФО;
  • припинити надмірну активність колекторів;
  • уникнути судових заборон і постанов.

Важливо! Українське законодавство вважається одним з найбільш лояльних стосовно банкрутів. По завершенню процедури на позичальника не накладають жодних обмежень.

При цьому враховуйте, що банкрутство – це крайній захід. Такі судові постанови приймаються тільки в разі, коли немає можливості рефінансувати або реструктуризувати позику.

Основні мінуси банкрутства фіз осіб

Попри переваги процедури, є у банкрутства фізичних осіб і певні мінуси. Перш за все, це відносно висока ціна такого процесу. Для оголошення себе неплатоспроможним в обов’язковому порядку залучається арбітражний керівник, заробітна плата якого становить 5 прожиткових мінімумів за кожний місяць роботи. Додатково доведеться оплачувати послуги нотаріуса і юриста. Якщо борг реструктуризують, на розмір списаних зобов’язань нараховується ПДФО. Крім того, діють і інші обмеження:

  • під час процесу не можна укладати великі фінансові угоди;
  • 5 років колишній боржник зобов’язаний повідомляти фінансові установи про неплатоспроможність при підписанні кредитних договорів і договорів про поручительство;
  • протягом 60 місяців не можна повторно ініціювати банкрутство.

Важливо! Хоча така процедура не робить обмежень щодо подальшої діяльності та займаних посад, після неї позичальник не може вважатися людиною з бездоганною діловою репутацією 3 роки.

Попри певні мінуси, банкрутство фізичних осіб залишається найбільш простим і ефективним способом позбутися від боргових зобов’язань в Україні. Така процедура не підходить дрібним позичальникам, але в разі прострочення великих позик тільки вона дійсно дозволяє припинити судові тяжби, уникнути психологічного тиску з боку колекторів, а також відновити платоспроможність. Якщо ви хочете оголосити себе банкрутом, попередньо варто порадитися з юрисконсультом, який спеціалізується на списання кредитів. Зробити це можна, зв’язавшись з нашим співробітником або закачавши на сайті спеціальний додаток.