⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Юридична компанія “Звільнимо”

Україна – лідер в анти рейтингу кількості прострочених позик серед країн Європи. Постійно збільшується частка невиплачених кредитів призводить до напруженої економічної ситуації, а також погіршує фінансові показники банків та МФО, що позначається на необхідності збільшення резервів. У зв’язку з цим у 2019 році прийняли закон про списання боргів за кредитами. Завдяки оновленому Кодексу про банкрутство громадяни України можуть оголосити себе неплатоспроможними.

Хто підпадає під дію закону про спрощене списання кредитів

Банкрутство – це популярний у світі інструмент, який дає можливість позичальникам позбутися фінансових зобов’язань. Під закон про списання кредитних боргів підпадають люди, які відповідають таким критеріям:

  • сумарний розмір кредитних зобов’язань перевищує 180 тис. грн;
  • за останні 2 місяці платежі за позикою не здійснювалися або розміри транзакцій становили менше половини від необхідної суми;
  • витрати позичальника перевищують доходи, що створює ризик неплатоспроможності;
  • у боржника немає майна, яке можна продати для погашення позики.

Хоча новий закон про списання боргів за кредитами дозволяє майже 1 млн громадян України ініціювати процедуру відновлення платоспроможності, тільки деякі люди користуються можливостями такого інструменту. Існує ряд труднощів і бюрократичних перепон, що заважає багатьом позбутися від боргових зобов’язань. Найпростіший спосіб розв’язувати такі проблеми – звернутися до юриста, який спеціалізується на прострочених позиках. Самостійне уявлення позичальником своїх інтересів в суді значно знижує шанси на успіх, а лише призводить до додаткових витрат.

Що дає новий закон про списання кредитів

Оновлений Кодекс про банкрутство дає можливість оголосити себе неплатоспроможним. Така процедура спрямована на нормалізацію фінансового стану позичальника, а також узгодження всіх питань з банком. Закон про спрощене списання кредитів не висуває до боржників серйозних вимог, а також не накладає на них істотних обмежень. Людям, які оголосили себе неплатоспроможними, необхідно просто сповіщати банки та МФО про банкрутство протягом 5 років. При цьому вони можуть здійснювати будь діяльність, ніяких заборон щодо займаних посад немає.

Оголошення себе неплатоспроможним дозволяє:

  • реструктурувати позику на 5 років (на 10 або 15 років при іпотеці) під вигідні відсотки;
  • припинити судові розгляди;
  • позбутися від колекторів;
  • отримати дозвіл на виїзд за межі країни (якщо раніше суд видав відповідну заборону).

Важливо! Банкрутство вважається крайнім заходом. Попередньо позичальнику слід розглянути варіанти рефінансування або реструктуризацію, які дозволяють зберегти кредитну історію, а також уникнути нарахування штрафних санкцій.

Новий закон про списання кредитів відкриває перед людьми з простроченими борговими зобов’язаннями широкий спектр можливостей. Завдяки Кодексу про банкрутство в редакції 2019 року оголосити себе неплатоспроможними може значна частина громадян України. Процедура не накладає на колишніх позичальників істотних обмежень, при цьому з її допомогою кредит дозволяють як розбити на тривалий період, так і списати. Щоб ініціювати процес банкрутства, зверніться за допомогою до наших фахівців. Частка виграних справ юристів агентства «ЗВІЛЬНИМО» досягає 92%, що гарантує клієнтам позитивний результат справи.