⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Оскільки з 2019 року процедура банкрутства стала легальною, позичальники з простроченими кредитами почали активно цікавитися можливістю оголосити себе неплатоспроможними. За результатами процесу можна реструктурувати позику на максимально вигідних умовах або повністю позбутися від боргових зобов’язань. Чинне законодавство висуває до кандидатів у банкрути досить небагато вимог, на поточний момент ініціювати процедуру можуть понад 1 млн громадян країни. При цьому позичальникам важливо враховувати не тільки плюси такого процесу, а й можливі негативні наслідки банкрутства фізособи.

Плюси та негативні наслідки банкрутства фіз осіб

Завдяки ініціації такого процесу можна:

  • змінити валюту іпотечної позики;
  • розбити кредит на 5, 10 або 15 років;
  • списати позику;
  • позбутися від настирливих дій колекторів;
  • отримати дозвіл на виїзд за межі країни;
  • припинити судові тяжби.

Які будуть наслідки банкрутства фізосіб

Ініціювати процедуру можуть позичальники, чий борг перевищує 30 мінімальних заробітних плат. Щоб стати банкрутом, необхідно платити менше ніж 50% від необхідної суми протягом 2 місяців. Якщо у позичальника є приховані джерела доходу і цінне майно, або ж в минулі місяці полягали великі фінансові угоди, оголосити себе неплатоспроможним вийде.

Під час самого процесу не можна купувати або продавати нерухомість і інші дорогі об’єкти. Також є і деякі наслідки банкрутства фізосіб:

  • необхідність 5 років сповіщати про неплатоспроможність фінансові установи при оформленні кредиту, а також коли колишній боржник виступає поручителем або гарантом;
  • неможливість повторити процедуру банкрутства в найближчі 60 місяців;
  • необхідність сплатити податки – списані боргові зобов’язання (тільки в разі реструктуризації) вважаються прибутком, на них нараховується ПДФО.

Крім того, протягом 3 років фізична особа, яка визнали банкрутом, не може вважатися мають бездоганну ділову репутацію. Ніяких обмежень щодо займаних посад або допустимої фінансової діяльності немає.

Важливо! Враховуйте, що процедура банкрутства – платна. У вартість процесу входять послуги арбітра і нотаріуса, а також розмір податків (при реструктуризації). Крім того, не обійтися без юриста, який допоможе підготувати документацію і буде взаємодіяти з державними органами в ході процесу.

У більшості ситуацій плюси істотно переважують негативні наслідки банкрутства фіз осіб. Українське законодавство дуже лояльно до людей, які оголосили себе неплатоспроможними. Ніяких дійсно значущих обмежень немає. Якщо поточна ситуація дозволяє ініціювати процедуру банкрутства, запуск такого процесу стане максимально швидким, зручним і недорогим способом позбутися від простроченого кредиту.