⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Втрата стабільного джерела доходу – це основна причина, згідно з якою позичальники перестають виплачувати свої кредити. В умовах пандемії та тривалої економічної кризи потрапити під скорочення стало ще простіше. У статті ми поговоримо про те, чи можна списати кредит, якщо втратив роботу і як це краще зробити.

Чи можна списати кредит, якщо втратив роботу: вихід з ситуації в досудовому порядку

Позичальнику важливо враховувати, що банки та інші фінансові організації зацікавлені в нормальному повернення коштів. Коли клієнт втратив роботу в силу тих чи інших причин, йому слід звернутися до представників кредитної компанії, щоб пояснити ситуацію, що склалася. Якщо в найближчому майбутньому є перспектива відновлення доходів, банки часто йдуть назустріч. Вони можуть:

  • збільшити термін дії договору, що знизить щомісячні платежі;
  • списати відсотки за певний період;
  • знизити ставку;
  • видати нову позику на погашення попередньої – це дає можливість уникнути штрафних санкцій;
  • надати кредитні канікули та ін.

Такі пільгові умови дозволяють уникнути проблем з колекторами та судовими позовами. Якщо ж в найближчому майбутньому немає перспектив відновлення доходів, а майно на погашення позики відсутня, слід задуматися про процедуру списання кредиту.

Чи можна списати кредит, якщо втратив роботу: шляхи вирішення проблеми

Сучасне законодавство дозволяє фізичним особам легально списати позику. Ніяких послаблень, пов’язаних з втратою роботи, в такій ситуації немає. Процедура списання досить важка, але, за допомогою кваліфікованих юристів, домогтися успіху цілком реально.

Важливо! Єдиний виняток – непрацездатність позичальника, викликана інвалідністю. В такому випадку боргові зобов’язання бере на себе страховик (якщо був підписаний відповідний контракт).

Існує два способи позбутися від боргових зобов’язань:

  • Закінчення періоду позовної давності. Банк може стягнути борги позичальника протягом 3 років з моменту останнього платежу. Коли термін закінчиться, у позичальника є шанс списати свої зобов’язання. Це можливо, якщо протягом 3-річного періоду боржник не укладав ніяких додаткових угод.
  • Запуск банкрутства. З 2019 року фізичні особи можуть оголошувати себе неплатоспроможними. У разі відсутності майна і великих доходів, а також коли борг перевищує 180 тис. Грн, позичальник може запустити процедуру банкрутства. За результатами такого процесу банк реструктуризує або простить позику.

Питання: «Чи можна списати кредит, якщо втратив роботу?» вельми популярний в сучасних умовах. При цьому ситуація, коли банк прощає позику, цілком реальна. Є шанс списати борг, чи не виплачуючи позику протягом 3 років, прискорити процес можна завдяки процедурі банкрутства. Якщо ж втрата роботи викликана інвалідністю, зобов’язання на себе може взяти страхова компанія.