⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Проблема з простроченим позикою може виникнути у кожного, хто уклав контракт з банком або МФО. Навіть якщо на поточний момент ніяких передумов до подальших невиплат немає, нестабільність економіки, хвороби та інші причини можуть привести до втрати та зменшення доходів. Щоб у позичальників залишалася альтернатива бездонною борговій ямі, у 2019 році прийняли закон про списання українських кредитів.

Що має на увазі закон про списання боргів за кредитами в Україні

Останнє поновлення Кодексу про банкрутство відкрило можливість оголошення себе неплатоспроможними не тільки для підприємств, але і для фізичних осіб. Закон про списання кредитів в Україні можна застосовувати, якщо розмір боргових зобов’язань перевищує 30 мінімальних зарплат (180 тис. Грн на 2021 рік). Серед інших критеріїв виділяють відсутність доходів, яких вистачає на нормальний повернення позики, а також невиплату позики протягом 2 останніх місяців. Додатково у позичальника не повинно бути майна, що входить до ліквідаційної маси (пенсійні відрахування і єдине житло не можна стягнути для погашення кредиту).

Що дозволяє закон про списання українських кредитів

За результатами банкрутства можна:

  • реструктуризувати позику на 5, 10 або 15 років, при цьому максимальні відсотки будуть істотно нижче, ніж середні по ринку;
  • повністю списати позику (цей варіант не підходить для іпотечних кредитів).

Позичальникам слід враховувати, що банкрутство в Україні не накладає на фізичних осіб істотних обмежень. Колишні боржники можуть займатися абсолютно будь-якою діяльністю. Єдине, їх репутація не буде вважатися бездоганною 3 роки після оголошення себе неплатоспроможним. Також потрібно говорити представникам банків про банкрутство при оформленні нового кредиту 5 років після завершення процесу.

Важливо! Процедура банкрутства є платною. Ціна складається з вартості послуг арбітражного що керує і нотаріуса, а також ПДФО на списаний борг. При цьому важливо не економити на послугах юриста – залучення професіоналів дає можливість мінімізувати збитки та розраховувати на позитивний вердикт судді.

Як і коли застосовувати закон про списання кредитів в Україні

Перш ніж приступити до банкрутства, позичальникові попередньо необхідно подумати про:

  • реструктуризації – передбачає зміну умов повернення кредиту (зменшення ставки, зміна валюти, списання відсотків, продовження термінів);
  • рефінансуванні – шляхом нової позики гаситься попередня, що дозволяє уникнути проблем, пов’язаних з простроченням.

 

Якщо варіанти мирного розв’язання питань з банком для поточної ситуації не підходять, застосовують закон про списання боргів за кредитами в Україні. Оголошення себе неплатоспроможним – крайній захід. При цьому саме така процедура виступає єдиним можливим варіантом нормалізувати фінансовий стан багатьох громадян країни.

Щоб ініціювати процес банкрутства, потрібно досконально вивчити закон про списання українських кредитів. При цьому навіть в такій ситуації будуть виникати різні нюанси та підводні камені, що затягують процедуру. Щоб гарантовано припинити дзвінки колекторів, списати борг і завершити судові тяжби, бажано звернутися до юристів. У нашій компанії консультації абсолютно безплатний, співробітники агентства «ЗВІЛЬНИМО» оперативно підготують план розв’язання проблем з простроченим позикою, який ідеально підійде для конкретного боржника. Відмінна ділова репутація і 92% виграних справ – це запорука нашого професіоналізму.