⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Будь-які позики – це ризик. Оцінити всі непередбачені наслідки досить складно, тому затримки по виплатах трапляються регулярно у багатьох людей. Якщо не знаєте, як бути при простроченні кредиту, радимо ретельно оцінити ситуацію, що склалася. Існує кілька способів вирішення проблеми, вибравши правильний варіант, можна мінімізувати подальші витрати і фінансові втрати.

Реструктуризація або рефінансування: як бути при простроченні кредиту

У разі невеликих прострочень слід максимально швидко погасити заборгованість. Невиплата тіла і відсотків протягом декількох днів тягне лише нарахування невеликих штрафних санкцій. Тому якщо ви забули про кредит, слід просто погасити його – ніяких серйозних наслідків не буде (важливо переконатися, що платіж повністю перекриває тіло, відсотки і пеню).

Коли немає можливості виплатити борг, бажано відразу ж звернутися до фінансової установи. Якщо роздумуєте над тим, як бути при простроченні кредиту, ні в якому разі не слід ігнорувати проблему. Зв’яжіться з представником банку, щоб обговорити доступні варіанти. Як правило, є три основні способи вирішення проблеми:

  • реструктуризація – передбачає зміну умов в сторону послаблень;
  • пролонгація – збільшення терміну дії кредиту дозволяє знизити щомісячне навантаження;
  • рефінансування – отримання позики на погашення попередньої позики дає можливість уникнути штрафів та інших санкцій.

Як бути при простроченні кредиту, якщо банк подав до суду

Позичальникам, які тривалий час не виплачують кредит, доведеться зіткнутися не тільки з колекторами, а й з повісткою до суду. Якщо є поважна причина, при цьому клієнт робив дії, пов’язані зі зменшенням розміру кредиту (регулярні платежі, вихід на зв’язок з представниками банку), є шанс на позитивний вердикт. При цьому виплачувати борг доведеться в будь-якому випадку, але ще і додадуться витрати на адвокатів. Як результат, краще звернути увагу на альтернативні шляхи вирішення проблеми.

Як бути при простроченні кредиту: ініціація банкрутства

Така процедура підійде позичальникам, у яких розмір кредиту становить від 180000 грн. а дохід не перевищує 50000 грн, при цьому за останній рік були відсутні великі покупки. Банкрутство дозволяє:

  • припинити дзвінки колекторів;
  • зняти заборону на виїзд за територію країни;
  • повністю списати заборгованість.

Прострочення виплат тягне за собою ряд негативних наслідків, включаючи збільшення кредитного навантаження, постійні дзвінки колекторів, заборона на закордонні поїздки тощо. Якщо розрахуватися за позикою немає можливості, необхідно відразу ж звернутися в банк для пролонгації, реструктуризації або рефінансування. Коли це не допомагаємо, слід звернутися в спеціалізовану юридичну компанію для ініціації банкрутства. Така процедура дозволить швидше і з меншими витратах списати всі борги.