⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Часто жителі України цікавляться можливістю списати борги та відгуками позичальників, яким мікрофінансових організацій або банк вже простили кредит. Законодавство нашої країни передбачає відразу кілька способів позбавитися від боргових зобов’язань. У цій статті ми детально розглянемо варіанти списати позика, а також поговоримо про плюси та мінуси кожного з них.

Чи можна не платити кредит та законно списати борги: відгуки позичальників і думки експертів

Основна мета банків і мікрофінансових організацій – отримання прибутку. Гроші – це найважливіший ресурс, здатний приносити власнику дивіденди. Кожен виданий кредит – можливість заробити, при цьому основним прибутком виступають нараховані відсотки.

Якщо не переводити для фінансової установи платежі по кредиту, такі організації починають активно діяти. Вони можуть вдаватися до різних інструментів стягнення коштів:

  • дзвінки колекторів;
  • арешт майна;
  • судову заборону на виїзд за межі країни;
  • утримання частини заробітку в рахунок погашення боргу тощо.

Важливо! Чим більше кредит, тим вище пресинг фінансової установи (особливо це стосується іпотеки). Як результат, розраховувати на добровільну відмову від стягнення коштів банком, коли мова йде про великі суми, не варто. Щоб знайти вихід з такої ситуації, слід проконсультуватися з юристом.

Просто так не платити кредит не вийде. Більш ефективне рішення – реструктуризувати або рефінансувати позику. Часто фінансові установи готові запропонувати більш лояльні умови, аби позичальник повернув кредит повністю або навіть частково.

Як списати борги: відгуки та реальна практика

Виходячи з нинішньої ситуації, існує три основних способи списання кредитних зобов’язань:

  1. Інвалідність. Якщо клієнт банку втратив працездатність, його борги погасить страхова компанія. Таке рішення можливе тільки при наявності поліса (часто без цього документа позику не видадуть взагалі). Мінус – укладення договору страхування призводить до додаткових витрат.
  2. Закінчення строку позовної давності. Після 36 місяців з дати останньої виплати боржнику можуть пробачити його зобов’язання. Це можливо, якщо позичальник не робив ніяких переказів, а також не укладав додаткові угоди з фінансовою установою протягом усього зазначеного періоду. Але навіть в такій ситуації колишні позичальники зазначають, що банки або МФО можуть ініціювати додаткові перевірки й ускладнювати життя клієнта іншими способами.
  3. Ініціація банкрутства. Для запуску цієї процедури важливо, щоб загальний розмір боргів перевищував 180 тис. Грн, при цьому у позичальника було відсутнє майно для погашення позики. Банкрутство дозволяє реструктуризувати борг на термін від 5 до 15 років, а також повністю списати кредитні зобов’язання. При цьому обмеження полягають лише в необхідності сповіщати кредитні установи в найближчі 5 років про свою неплатоспроможність.

Уникнути фінансових зобов’язань перед банками та МФО можна декількома способами. При цьому якщо ви хочете законно списати борги, відгуки попередніх клієнтів не повинні бути єдиним джерелом отримання інформації. Законодавство постійно змінюється, тому в інтернеті часто трапляється застаріла або навіть неправдива інформація. Щоб чітко оцінити поточну картину, краще проконсультуватися з досвідченим юристом – це вбереже позичальника від багатьох помилок.