⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Оскільки зростання заробітних плат не встигає за цінами, люди часто звертаються в МФО за мікрокредитами. За простотою отримання такої позики криються величезні відсотки й додаткові комісії. В результаті прострочення навіть невеликої суми призводить до стрімкого зростання боргових зобов’язань. Якщо погасити кредит немає можливості, позичальникам слід враховувати, що списати борги МФО цілком реально, важливо тільки дотримуватися рекомендацій юристів.

Особливості списання боргів перед МФО

У деяких позичальників склалася думка, що мікрофінансові організації – це напівлегальні контори, тому невиплата позики для МФО нічим не загрожує. Насправді робота кредитних підприємств давно здійснюється в повністю законний режим.

Нюанси видачі позики у таких установ прописані в договорі або публічної оферти, яка знаходиться на сайті. Як результат, прострочення платежів по мікропозик призводять до тих же наслідків, що і невиплата позики для банку:

  • дзвінки колекторів;
  • судові тяжби;
  • арешт або примусове стягнення майна.

Важливо! Якщо вас цікавить списання боргів МФО, відгуки та рекомендації колишніх позичальників в інтернеті – не найкращий спосіб вивчити особливості такої процедури. Щоб уникнути помилок, зверніться за професійною консультацією до юриста.

З іншого боку, списання позик для МФО також регламентується нормативними актами. Все здійснюється відповідно до закону, в ряді ситуацій позичальник може повністю позбутися від боргових зобов’язань.

Як відбувається списання боргів в МФО

Перш за все, позичальнику слід спробувати мирно врегулювати питання з мікрофінансової організації. Для цього є два шляхи: реструктуризація (найчастіше мова йде про пролонгацію) або рефінансування. Кредитні компанії можуть запропонувати пільгові умови повернення коштів при наявності у позичальника причин, що заважають нормальній виплаті позики (хвороба, втрата працездатності), але розраховувати на це занадто не варто.

Коли немає можливості розрахуватися за борговими зобов’язаннями, задумайтеся про списання боргів перед МФО. Тут існує три варіанти:

  • інвалідність – таке рішення можливо тільки тоді, коли втрата працездатності сталася під час дії кредитного договору, а у боржника є страховий поліс;
  • витікання терміну подачі позову – стягнути кошти в примусовому порядку МФО можуть протягом 3 років з моменту останньої виплати;
  • банкрутство – з 2019 року таку процедура стала легальною, оголосити себе неплатоспроможними можуть люди з боргом від 180 тис. грн.

Процес списання боргів в МФО регламентується законодавством. У позичальників є три способи розв’язання проблеми: втрата працездатності, невиплата позики протягом 36 місяців або банкрутство. Перш ніж почати певні дії, бажано зв’язатися з представниками мікрофінансової організації для вирішення завдання мирним шляхом, а також проконсультуватися з юристом.