⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Оскільки виплачувати позики в нормальному режимі через скорочення, валютних стрибків, коронавірусних обмежень та інших причин у багатьох людей не виходить, часто виникають питання про те, як списати позику. У сучасних реаліях найбільш ефективним розв’язання проблеми стане оголошення себе неплатоспроможним. На Ютубі про банкрутство фізичних осіб можна знайти багато корисної інформації. При цьому актуальні й дієві способи списання прострочених позик ви дізнаєтеся, тільки проконсультувавшись з юристом.

Що говорить Ютуб про банкрутство фізичних осіб

Під банкрутством розуміють відновлення платоспроможності фізичних осіб. Процедура спрямована на списання кредитних зобов’язань позичальника. Якщо до 2019 року оголосити себе неплатоспроможними могли тільки підприємства, то після поновлення Кодексу про банкрутство такий процес став доступний і громадянам України.

Для ініціації процедури слід відповідати ряду критеріїв. Перш за все, розмір боргових зобов’язань повинен перевищувати 30 мінімальних зарплат. При цьому позичальникові необхідно виплачувати не більше 50% від необхідної суми протягом останніх 2 місяців. Також важливо, щоб витрати з урахуванням платежів по кредиту перевищували доходи, а у боржника відсутнє майно, за допомогою якого можна погасити позику.

Важливо! Законодавство постійно змінюється. Старі норми втрачають актуальність, регулярно приймаються нові НПА. Як результат, відштовхуватися тільки від відомостей в інтернеті при складанні плану подальших дій позичальникам не варто, адже в мережі багато застарілої й свідомо неправдивої інформації.

Результати банкрутства фіз осіб: Ютуб і чинне законодавство

Завдяки такому процесу позику можна реструктурувати на період аж до 15 років, а також списати. Додатково банкрутство фізосіб дозволяє припинити колекторські дзвінки та зняти судові заборони. При цьому ніяких значущих обмежень щодо позичальника немає, серед основних наслідків виділяють:

  • необхідність сповіщати банки 5 років про неплатоспроможність при укладанні договорів про кредит або поручительство;
  • неможливість вважати банкрута, як людини з бездоганною діловою репутацією, протягом 36 місяців;
  • заборона на укладення великих фінансових угод в ході процесу.

При цьому оголосити себе банкрутом повторно можна тільки через 5 років.

Чому допомогу юрисконсульта краще, ніж канали на Ютубі про банкрутство фізичних осіб

Попри те, що оголосити себе неплатоспроможними можуть близько 1 млн громадян України, поки такою можливістю скористалася лише незначна частина позичальників. Пов’язано це з низкою бюрократичних обмежень і законодавчих нюансів. Залучення юристів для ініціації процедури банкрутства не є обов’язковим, але дозволяє істотно підвищити ймовірність успішного завершення справи. Досвідчені фахівці займуться:

  • підготовкою заяви;
  • збором документації;
  • представленням інтересів позичальника в суді;
  • взаємодією з арбітражним що керує та ін.

Якщо вас цікавить банкрутство фіз осіб, Ютуб і різні форуми – не самі надійні джерела інформації. Часто на інтернет-ресурсах представлені застарілі відомості, які в сучасних умовах не будуть актуальними. При цьому оголосити себе неплатоспроможним у 2021 році цілком реально. Щоб зрозуміти, чи підходить для конкретного позичальника така процедура, зв’яжіться з нашим юрисконсультом або скористайтеся спеціальним мобільним додатком «ЗВІЛЬНИМО».