⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Мікрофінансові організації виглядають відмінним рішенням проблем, пов’язаних з тимчасовою нестачею грошей. Ці підприємства дають можливість отримати необхідну суму в стислі терміни, при цьому від позичальника вимагають мінімальний пакет документів. Така легкість оформлення позики, в поєднанні з процентною ставкою, що досягає сотень річних, призводить до великої кількості прострочених кредитів для МФО. Багато громадян України цікавляться, як позбутися від боргів і мікропозик. Про те, як це зробити, ми й поговоримо зараз.

Як позбутися від боргів по мікропозик: реструктуризація та рефінансування

Якщо виходить вчасно погасити позику, обов’язково зробіть це. Навіть при невеликих затримках краще зайняти певну суму у близьких людей, щоб уникнути нарахування пені. Коли розрахуватися за кредитом немає можливості, зв’яжіться з представниками МФО для:

  • реструктуризації – інструмент дозволяє змінити умови угоди, знизити процентну ставку або продовжити термін дії договору;
  • рефінансування – в такому випадку оформляється нову позику, який спрямований на погашення попереднього (дає можливість уникнути штрафних санкцій).

Мікрофінансові організації рідко погоджуються на такі способи вирішення проблеми з простроченим кредитом, але, якщо пояснити причину затримок у виплатах, ймовірність послаблень умов повернення кредитних коштів є.

Важливо! Головна проблема кредитів в МФО – приховані комісії і додаткові платежі, які часто перевищують розмір процентної ставки. Уважно вивчайте договір перед оформленням позики, щоб уникнути проблем надалі.

Як позбутися від боргів по мікропозик через списання кредиту

Реструктуризація та рефінансування підходять лише в разі тимчасових проблем з фінансами. Якщо ж в найближчому майбутньому у позичальника не передбачається збільшення доходу, оптимальним рішенням стане списання позички. Найпоширеніший варіант – витікання періоду, під час дії якого МФО може стягнути з боржника кошти. В Україні він становить 36 місяців. Інший спосіб – прощення позики через інвалідність. В такому випадку обов’язки переходять для страхової компанії (якщо є поліс).

З 2019 року стало можливим також оголошення себе банкрутом. Для цього потрібно, щоб борг перевищував 180 тис. Грн, платежі не здійснювалися повною мірою 2 місяці, а майно, яке підійде для погашення позики, було відсутнє. Ініціювати банкрутство можуть понад 1 млн жителів України. Для запуску такого процесу потрібно лише зв’язатися з досвідченими юристами.

Якщо цікавитеся, як позбутися від боргів по мікропозик, то процедура тут аналогічна, як і з банками. Головне – не затягувати, а діяти ще до виникнення прострочення (для реструктуризації або рефінансування). Коли узгодити питання з МФО немає можливості, зверніть увагу на інструменти списання позички. Найпростіше позбутися боргових зобов’язань за допомогою юриста – фахівець підкаже, як саме діяти в тій чи іншій ситуації.