⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Останні роки негативно позначилися на фінансовому стані громадян України. Анексія Криму, військові дії на Сході, локдаун – все це похитнуло економіку, призвело до скорочення робочих місць і різкого зростання валютного курсу. В результаті кількість прострочених позик зросла. У такій ситуації люди часто цікавляться, як позбутися від боргів.

Чому важливо позбутися від боргів по кредитах

Перш ніж шукати відповіді, як позбутися від боргів, необхідно чітко розуміти, до яких наслідків призведе прострочення. При невеликих затримках банк буде періодично нагадувати SMS-ками про невиплату. Далі справа передається у внутрішню службу контролю. Якщо представники фінансової установи не досягли успіху, залучаються колектори. Попри законодавчі обмеження, риторика таких працівників досить агресивна, часто вони зв’язуються з родичами та колегами, через що у клієнтів банків і МФО постійно виникає питання, як реально позбутися від боргів.

Після тривалих затримок кредитна установа може або продати позику факторингової компанії (якщо позика невелика), або звернутися до суду. Останній варіант актуальний при іпотеці та великих заборгованостях. За результатами слухання можливі такі наслідки:

 • примусове утримання частини заробітної плати;
 • арешт майна;
 • списання коштів з депозитних рахунків;
 • заборона на виїзд за межі країни.

Прострочені борги: як позбутися від боргів за допомогою реструктуризації або рефінансування

Якщо виникло питання: «Хочу позбутися від боргів: що робити?», Важливо чітко оцінити поточну ситуацію. У разі невеликого прострочення потрібно перевести на рахунок банку або мікрофінансової установи необхідний платіж з урахуванням пені за кілька днів.

Коли такої можливості немає, позбутися від кредитних боргів можна іншими шляхами. Головна порада – Не ховайтеся від представників банку. Ігнорування листів і дзвінків призведе до зростання боргових зобов’язань. Часто штрафи та відсотки в рази перевищують тіло позики, тому краще відразу зв’язатися з фінансовою установою. Якщо не знаєте, як позбутися від боргів в банку або МФО, простіше це зробити в досудовому порядку. Поясніть представникам кредитної організації причину затримок. Часто такі компанії йдуть назустріч, пропонуючи:

 • рефінансувати позику – оформлення нової позики дозволить запобігти нарахування штрафів і пені;
 • реструктуризувати кредит – в разі вагомої причини банк зменшить ставку, продовжить термін дії договору або змінить інші умови, що призведе до зниження щомісячних платежів.

Як позбутися від боргів, якщо немає грошей

Але реструктуризація і рефінансування доступні лише при наявності доходів, які можна направити на погашення позики. Коли грошей немає, задумайтеся про альтернативні рішення. Якщо ставите питанням: «Не можу позбутися від боргів: як діяти?», Враховуйте, що є відразу три способи списати кредит:

 • закінчення строку позовної давності;
 • інвалідність;
 • банкрутство

Важливо! Якщо цікавитеся тим, як позбутися від боргів швидко, радимо звернутися до юрисконсульта. Послуги досвідченого фахівця допоможуть вибрати оптимальний метод дії та мінімізувати витрати.

Як позбутися від банківських боргів по закінченню терміну позовної давності

В Україні термін позовної давності за кредитними зобов’язаннями становить 3 роки. Якщо вас цікавить, як позбутися від боргів назавжди – не перекладайте коштів на рахунки фінансової установи та не укладайте додаткових угод протягом 36 місяців. В такому випадку МФО або банк борг пробачать.

Такий варіант можливий при невеликих позиках. У випадку з серйозними сумами або наявністю застави фінансові установи діють більш активно та агресивно, адже передбачуваний прибуток істотно перевищує судові витрати. Крім того, навіть після закінчення 3-річного періоду кредитні установи можуть ініціювати різні перевірки, що додатково затягує процес списання заборгованості.

Що потрібно, щоб позбутися від боргів в результаті отримання інвалідності

Такий варіант підходить для людей, які під час дії кредитного договору отримали травму або серйозно захворіли. Якщо цікавитеся, як можна позбутися від боргів в результаті інвалідності, то тут обов’язково мати страховий поліс. Наявність видимих ​​травм – не привід для списання позики, необхідно довести втрату працездатності (іноді й в суді). В такому випадку зобов’язання по виплаті позики на себе візьме страхова компанія.

Як позбутися від боргів: керівництво по ініціації банкрутства

У 2019 українське законодавство оновилося, завдяки чому фізособи тепер можуть оголошувати себе неплатоспроможними. Така процедура дає можливість списати кредит, а також зняти діючі судові обмеження. Якщо хочете дізнатися, як позбавитися від великих боргів шляхом банкрутства, важливо відповідати наступним критеріям:

 • відсутнє майно (крім єдиного житла);
 • заборгованість становить від 30 мінімальних зарплат;
 • кредитні платежі не здійснювалися протягом 2 місяців;
 • немає доходу, що дозволяє погасити позику.

За результатами процедури банкрутства можна рефінансувати позику на 5, 10 або 15 років, а також списати кредит.

Куди звернутися, щоб позбутися від боргів

Компанія «ЗВІЛЬНИМО» – це команда досвідчених юристів, які успішно закривають 92% справ. Звертаючись в агентство, клієнти отримують:

 • індивідуальний підхід до кожної конкретної ситуації;
 • можливість швидко і легально позбутися від боргових зобов’язань;
 • безкоштовні консультації;
 • 100-відсоткове припинення загроз колекторів.

Рішення проблем з простроченими кредитами цікавить людей у зв’язку з нестабільною економікою і коронавірусною кризою. У такій ситуації важливо знати, як грамотно позбутися боргів. Найбільш правильний варіант – це рефінансування або реструктуризацію кредиту. Якщо так вирішити проблему не виходить, задумайтеся про списання позики. При цьому бажано проконсультуватися з юристом – фахівець допоможе ініціювати банкрутство або буде представляти інтереси боржника в суді.