⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Через коронавірусних обмежень, нестабільної економіки, постійних скорочень і ряду інших причин багато позичальників цікавляться, в яких випадках можна списати кредит, а також що для цього необхідно зробити.

Важливо відзначити, що сучасне законодавство щодо цього питання спростилося, зараз позбутися заборгованості стало цілком реально. При цьому у клієнтів банків і МФО є відразу кілька варіантів вирішення проблеми.

Умови для того, щоб списати кредити

Коли немає можливості виплатити борг, спробуйте реструктуризувати або рефінансувати позику. Якщо пояснити представникам фінансової установи причину затримок, отримати пільгові умови або нову позику на погашення попереднього цілком можливо.

Водночас для багатьох боржників такі рішення не підходять, їх більше цікавить питання: «Списання кредиту: що це, і як реалізувати процедуру?». Завдяки цьому процесу позичальник може повністю позбутися від зобов’язань, завершити судові тяжби, а також припинити дзвінки колекторів. Основні умови списання заборгованості – відсутність майна та застави.

Чи можна списати кредити по закінченню терміну позовної давності

Період позовної давності за фінансовими зобов’язаннями в Україні становить 3 роки. При цьому термін вважається не з моменту оформлення позики, а з дати останнього платежу. Протягом 3-річного періоду позичальникові важливо не перераховувати на рахунок фінансової установи коштів, а також не підписувати з банком або МФО ніяких договорів. Лише в цій ситуації можна розраховувати на позитивне рішення судді.

Як правило, списати кредит банку через закінчення терміну позовної давності можна лише при невеликих позиках. Якщо клієнт брав велику суму, фінансова установа буде діяти агресивно, постійно ініціюючи різні перевірки, залучаючи колекторів і юристів.

Як списати кредит інваліду

Таке рішення підходить позичальникам, які оформляли додаткову страховку (часто вона – обов’язкова умова отримання позики). Якщо боржник доведе інвалідність або непрацездатність, зобов’язання по виплаті візьме на себе страхова компанія.

Як списати кредит за допомогою банкрутства

З 2019 року спростили процес визнання позичальника банкрутом. Для цього потрібно відповідати ряду критеріїв:

  • розмір боргу перевищує 180 тис. грн (або ж він є непосильним);
  • офіційні доходи не перевищують 50 тис. грн;
  • за останній рік не купувалися нерухомість, земля та інші дорогі речі;
  • на погашення позики направляється більша частина доходів, при цьому борг не зменшується.

Важливо! Хоча під умови запуску процесу банкрутства підпадають багато жителів України, самостійно почати таку процедуру складно. Більш оптимальним рішенням стане звернення за допомогою до юристів.

Завдяки новому законодавству списати кредит банку або МФО тепер набагато простіше. При цьому позичальникові необов’язково чекати 3 роки після останньої виплати, прискорити процес можна завдяки оголошенню себе банкрутом. Звернувшись до досвідчених юристів, можна бути впевненим у швидкому і безпроблемним списання будь-яких боргів.