⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Проблема невиплачених позик актуальна для багатьох жителів України. Наша країна займає лідер позиції в Європі за часткою прострочених позик, при цьому нестабільна економіка тільки погіршує ситуацію. Прострочені платежі призводять до ряду негативних наслідків, включаючи різні судові обмеження, дзвінки колекторів, арешт майна тощо. Доступна з 2019 року процедура оголошення себе неплатоспроможним дає можливість повністю списати кредит. При цьому позичальники часто цікавляться, чи допоможе зняти заборону на виїзд банкрутство фізичних осіб.

Списання кредиту і зняття заборони на виїзд за банкрутство фізичних осіб

Рівень заробітної плати в Україні істотно нижче, ніж в Євросоюзі. Як результат, поїздки на заробітки часто виступають єдиним можливим способом відкласти суму, необхідну для погашення позики або вирішення інших завдань. Водночас прострочення по кредитах можуть призвести не тільки до дзвінків колекторів, а й до судових розглядів, за результатами яких можуть видати постанову про заборону на виїзд за межі країни.

Важливо! Така заборона може бути виписаний тільки в судовому порядку. Якщо сумніваєтеся, чи можете ви виїжджати в інші країни, зв’яжіться з юристом. Фахівець допоможе зрозуміти, чи дійсно діють певні обмеження, або ж це – порожні погрози колекторів.

Позичальникам слід враховувати, що оголошення себе неплатоспроможним дозволяє повністю позбутися від кредитних зобов’язань і різних проблем, пов’язаних з простроченням виплат. Така процедура дає можливість не тільки припинити дзвінки колекторів, а й зняти судові заборони, включаючи та ті, що пов’язані з закордонними поїздками.

Коли можна використовувати банкрутство фізичних осіб для зняття заборони на виїзд

Ініціювати таку процедуру можна, якщо:

  • немає майна, яке можна стягнути в рахунок погашення позики;
  • загальний розмір боргу перед кредитними установами перевищив 30 мінімальних заробітних плат;
  • платежі на рахунок банку не здійснюються 2 місяці й більше (або ж їх розмір не перевищує 50% від необхідної суми);
  • поточного доходу не вистачає для виплати позики, що призводить до виникнення ризику неплатоспроможності.

Що буде з забороною на виїзд за банкрутство фізичних осіб

У разі виникнення прострочень борг слід спробувати реструктурувати або рефінансувати. Більшість фінансових установ готові піти боржникам назустріч, пропонуючи більш вигідні умови повернення коштів, при виникненні причин, що заважають виплати позики. Якщо ж повернути кредит не виходить, а до закінчення терміну позовної давності довго чекати, оптимальним рішенням стане оголошення себе неплатоспроможним.

За результатами такої процедури можна реструктурувати або списати борг, а також позбутися від настирливих колекторів. Додатково знімається заборона на виїзд за банкрутство фізичних осіб. Як результат, по завершенню процесу платоспроможність позичальника повністю відновлюється, при цьому сама процедура не накладає на колишнього боржника практично ніяких обмежень.