⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

В сучасній Україні літнім людям важко вижити на одну пенсію. Особливо, якщо враховувати, що квитанції за комунальні послуги часом виходять більше, ніж розмір щомісячної виплати за відпрацьовані роки. У зв’язку з цим пенсіонери часто оформляють кредити. Повернути позику виходить далеко не завжди. Як результат, списання кредиту для пенсіонерів в Україні – проблема актуальна.

Списання кредитів пенсіонерам: нюанси та послаблення

Якщо не перераховувати платежі на рахунок фінансової організації, що видала позику, це призведе до ряду негативних наслідків. Наприклад:

  • дзвінки з колекторської служби;
  • заборона на закордонні поїздки;
  • арешт майна, продаж нерухомості з аукціону;
  • стягнення коштів з депозитних рахунків тощо.

Якщо немає можливості виплатити позику, спробуйте її рефінансувати (отримати нову позику на погашення попереднього) або реструктуризувати (зміна умов угоди з метою зниження процентної ставки, збільшення терміну дії та ін.). При цьому фінансові установи не завжди йдуть назустріч клієнтам, а отримати пільгові умови може не кожен. В такому випадку слід розраховувати тільки на прощення кредиту. На жаль, поточне законодавство ніяких послаблень для пенсіонерів не передбачає, процедура списання позики відбувається у звичайному порядку.

Варіанти списання кредиту для пенсіонерів

Є три ситуації, коли банки можуть пробачити борг:

  • закінчення строку позовної давності – таке рішення підійде людям, які 36 місяців не укладали ніяких нових договорів з фінансовою організацією, а також не проводили виплат по кредиту;
  • банкрутство – нове законодавство зробило послаблення в цьому плані, зараз оголосити себе неплатоспроможним стало набагато простіше (основний критерій – заборгованість від 180 тис. грн);
  • отримання інвалідності – цей спосіб підійде тим, у кого був підписаний договір зі страховою компанією.

Важливо! Навіть якщо ви підходите під певний критерій, списання кредитів пенсіонерам – трудомісткий для непідкованих в юридичній сфері людей. Щоб гарантувати собі позитивний результат, радимо насамперед проконсультуватися з фахівцем.

У зв’язку з нестабільною економічною ситуацією, списання кредиту для пенсіонерів хвилює багатьох. Часто у людей похилого віку є прострочення, при цьому погасити такі позики у них немає ніякої можливості. У такій ситуації зверніться до юристів. Фахівці підкажуть, як оголосити себе банкрутом, або ж захистять інтереси боржника в суді для повного списання кредиту.