⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Коли немає можливості погасити позику, клієнти банків і МФО цікавляться, чи законно списання боргів, а також кому фінансові установи прощають кредити. Чинне законодавство лояльно до позичальників. Існує відразу кілька способів, що дозволяють домогтися повного списання кредиту.

Списання боргів – це кращий спосіб позбутися від надмірних зобов’язань

В силу нестабільної економічної ситуації, світової пандемії та інших причин позичальники часто вдаватись в питання: «Списання боргів – що це, і коли таку процедуру застосовують?». Під цим процесом мають на увазі повне або часткове прощення фінансовою установою кредиту. Інструмент використовується, якщо банк або МФО не бачить ніяких інших шляхів стягнення позички.

При цьому існує відразу три варіанти списання боргів фіз осіб:

  • Закінчення строку подачі позову. Стягнути з позичальника кошти кредитні установи можуть протягом 3 років з моменту останньої виплати. Якщо боржник не виконував обов’язки протягом 36 місяців, а також не укладав жодних додаткових контрактів з банком або МФО, борг можуть пробачити.
  • Втрата працездатності в результаті інвалідності. У такій ситуації зобов’язання лягають на плечі страхової компанії. Варіант можливий при наявності відповідного поліса (часто без нього не вийде отримати сам кредит, особливо, коли мова йде про великі позики).
  • Ініціація банкрутства. Оновлене законодавство дає можливість фізичним особам оголошувати себе банкрутами. Основні критерії: наявність заборгованості від 30 мінімальних заробітних плат, відсутність майна або доходів, що дозволяють погасити позику. Таке рішення дає можливість не чекати 3 роки, при цьому банкрутство в Україні практично не накладає обмежень на людей. Потрібно лише сповіщати банки протягом наступних 5 років про неплатоспроможність перед оформленням нового кредиту, також є заборони на укладення фінансових угод.

Якою буде ціна списання боргів за допомогою банкрутства

Вартість ініціації банкрутства буде мінімальною. Особливо, якщо враховувати розмір можливої ​​заборгованості. Якщо хочете списати борги, ціна такої процедури складається з:

  • зарплати арбітражного керівника (близько 30 тис. грн);
  • вартості оплати нотаріуса при внесенні змін до договорів;
  • юридичних послуг;
  • ПДФО на суму списаного кредиту.

Важливо! Можна заощадити на послугах юриста, але самостійне представлення своїх інтересів у суді часто призводить до погіршення умов угоди або зовсім відмови в ініціації банкрутства. Як результат, звернення до досвідченого юристам стане фінансово виправданим рішенням.

Де списати борги

Щоб швидко позбутися від простроченої заборгованості, радимо звернутися в юридичне агентство «ЗВІЛЬНІМО». З нашою компанією клієнти отримують такі переваги:

  • швидке списання кредитів, припинення дзвінків колекторів і зняття судових заборон;
  • безкоштовні консультації;
  • гарантований успіх – юристи компанії вже допомогли списати 170 млн кредитних зобов’язань клієнтів.

Чи законно позбутися від кредитних зобов’язань можна, при цьому процедура банкрутства зараз доступна для більш ніж 1 млн українців. Не всі використовують можливості нового законодавства, але оголосити себе неплатоспроможним – цілком реально. При цьому вартість такого процесу відносно невисока, що робить банкрутство фінансово виправданим рішенням.