⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Постійні дзвінки колекторів, арешт майна, заборона на закордонні поїздки, утримання заробітної плати – це лише деякі з наслідків невиплати позик. У такій ситуації важливо чітко розуміти, як назавжди позбутися від боргів і кредитів. Чим раніше почати діяти, тим нижче будуть загальні витрати. При цьому є відразу кілька способів законно вирішити проблему з простроченням банку або МФО. Кожен варіант буде оптимальним в тій чи іншій ситуації.

Як назавжди позбутися від боргів і кредитів через закінчення періоду позовної давності

У банків і МФО є 36 місяців від дати останнього платежу, щоб стягнути з позичальника кредит. По закінченню цього періоду позика списується. Боржнику важливо не тільки не переводити коштів на рахунок фінансової установи, але і не підписувати додаткових договорів. Лише в цьому випадку позику можуть пробачити.

Важливо! Такий спосіб підійде людям, які оформили невелику позику. Коли мова заходить про великі кредити та іпотеці, банки та МФО діють агресивно, тому судові розгляди починаються набагато раніше.

Як назавжди позбутися від боргів і кредитів при втраті працездатності

Інвалідність – це ще один спосіб позбутися від боргових зобов’язань. Така ситуація можлива, якщо у позичальника є страховий поліс. У випадку з банківськими кредитами це умови часто є обов’язковим, але кредит в МФО отримати можна і без домовленостей зі страховиком. Як результат, відсутність поліса призводить до необхідності виплачувати позику, навіть якщо в період дії договору травма або хвороба призвели до втрати працездатності.

Як назавжди позбутися від боргів і кредитів завдяки процедурі банкрутства

Оновлений Кодекс про банкрутство відкриває перед позичальниками можливість списати борги шляхом оголошення себе неплатоспроможним. Особливості такої процедури:

  • для ініціації банкрутства важливо, щоб борг перевищував 30 мінімальних зарплат, при цьому відсутнє майно, яке можна продати для погашення позики;
  • за результатами позику списують або реструктуризують на 5 років (10 або 15 років при іпотеці);
  • повторно оголосити себе неплатоспроможним можна не раніше, ніж через 60 місяців, також протягом цього періоду необхідно оповіщати фінансові установи про своє банкрутство при оформленні нових позик.

Питання про те, як назавжди позбутися від боргів і кредитів, в сучасній нестабільній економічній ситуації актуальне для багатьох. Чинне законодавство відкриває перед позичальниками відразу три шляхи вирішення завдання. Вибрати оптимальний варіант допоможуть юристи. Досвідчені фахівці підкажуть, як діяти, щоб втрати були мінімальними.