⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Оформити позику в мікрофінансових організаціях досить просто, при цьому реальна процентна ставка часто становить сотні річних. Такі умови призводять до зростання прострочених виплат. Як результат, списання кредитів МФО – проблема досить актуальна. Така процедура цілком реальна, при цьому у позичальників є відразу кілька варіантів виходу з ситуації, що склалася.

Чи можливо списання кредитів МФО по закінченню терміну позовної давності

Період, поки кредитні організації можуть подати позов до суду з приводу стягнення з позичальника коштів, становить 3 роки від дати останнього платежу. Якщо не переказувати гроші на рахунок мікрофінансової організації, а також не укладати договори про реструктуризацію або рефінансування протягом 36 місяців, можливо списання кредитів МФО. Як правило, така проблема вирішується в судовому порядку.

Важливо! Часто МФО діють дуже агресивно, переступаючи закон. Вони дзвонять клієнту навіть після закінчення терміну позовної давності, загрожують, зв’язуються з колегами та близькими, які не зазначені в договорі. У таких ситуаціях слід звернутися до юристів – фахівці допоможуть скласти грамотний позов, а також представлять інтереси клієнта в суді, що збільшує ймовірність позитивного рішення.

Списання кредитів МФО для інвалідів і пенсіонерів

Якщо під час дії позики була отримана інвалідність, що призвело до втрати працездатності, кредитна організація може пробачити борг. В такому випадку обов’язки перейдуть на плечі страхової компанії. Такий варіант можливий при наявності відповідних домовленостей між позичальником і страховиком.

Важливо! Часто наявність поліса – обов’язкова умова для отримання позики в банку. При цьому МФО більш лояльні до клієнтів в такому питанні. З іншого боку, навіть у випадку інвалідності відсутність договору страхування не дозволить списати позику.

Враховуйте, що ніяких послаблень для пенсіонерів немає. Списання кредитів МФО для таких людей здійснюється в стандартному порядку.

Банкрутство – кращий спосіб списання кредитів МФО

Завдяки останнім змінам в законодавстві стати банкрутами можуть і фізичні особи. Тут важливо, щоб розмір боргу перевищував 30 мінімальних зарплат. При цьому враховується не тільки тіло кредиту, але також нараховані відсотки і штрафні санкції. Також слід відповідати й ряду інших критеріїв (відсутність майна, немає великих фінансових угод за останній рік, дохід не більше 50 тис. Грн).

За допомогою банкрутства можна:

  • реструктуризувати позику на термін від 5 до 15 років;
  • списати позику;
  • припинити дзвінки колекторської служби;
  • позбутися від судових заборон.

Списання кредитів МФО в сучасних реаліях – це цілком можливо. Існують різні варіанти вирішення такої проблеми, включаючи закінчення строку подачі позову і банкрутство. Але для досягнення позитивного результату позичальнику важливо враховувати тонкощі чинного законодавства, тому оптимальним виходом із ситуації стане звернення до досвідченого юриста, які підкажуть, як краще діяти надалі.