⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Враховуючи сучасну нестабільну ситуацію, прострочені кредитні зобов’язання можуть виникнути у кожного. Коронавірусна криза, погіршення здоров’я, скорочення, закриття бізнесу — в результаті цих та багатьох інших причин навіть позичальник з хорошим та стабільним заробітком може втратити джерело доходу. Спеціалісти компанії «ЗВІЛЬНИМО» знають усі підстави для списання боргу, якщо у вас не виходить погасити кредит, досвідчені юрисконсульти прийдуть на допомогу.

Що потрібно робити, перш ніж розпочати процедуру списання боргу в Україні

Прострочені боргові зобов’язання можуть призвести до ряду негативних наслідків:

 • дзвінки колекторів;
 • погіршення кредитної історії;
 • судові провадження;
 • арешт майна;
 • прийняття заборони на виїзд за межі країни;
 • утримання частини заробітної плати та ін.

Позики та проценти на них — це основне джерело прибутків фінансових установ. Просто так списати кредити не вийде, банки та МФО зроблять усе, аби повернути свої активи. Втім, якщо грамотно підійти до розв’язання проблеми, фінансових зобов’язань можна позбутись цілком законним шляхом.

Чи можливе списання боргу в Україні шляхом реструктуризації

Перш ніж починати дії, позичальнику слід зв’язатись із представником фінансової установи. Якщо наперед повідомити банк чи МФО про певні затримки, а також підтвердити їхню обґрунтованість (виписка з лікарні, довідка про непрацездатність та ін.), є ймовірність, що вам підуть назустріч. Коли ж виплатити кредит упродовж кількох днів немає можливості, варто задуматись про реструктуризацію. Такий інструмент направлений на зміну умов видачі позики. Як правило, мова йде про:

 • списання відсотків чи пені;
 • зменшення процентної ставки;
 • продовження строку дії договору.

Законно списати борги таким чином не вийде, однак це рішення допоможе значно знизити розмір щомісячних платежів. В будь-якому випадку ігнорування проблеми — прямий шлях до зростання фінансових зобов’язань. Чим швидше розпочати активні дії, тим вища ймовірність ефективно розв’язати питання із простроченими позиками.

Чим рефінансування відрізняється від реструктуризації

Іще один спосіб зберегти хорошу кредитну історію та уникнути пені — це рефінансування. Таке рішення передбачає оформлення нової позики, котра автоматично направляється на погашення попереднього займу. Укласти договір рефінансування можна у будь-якій фінансовій установі, а не лише там, де було отримано перший кредит. Це дає можливість оформити позику на максимально вигідних умовах.

Варіанти списання боргу в Україні

Втім, повернути борг навіть на пільгових умовах виходить не завжди. Якщо ви хочете дізнатись, як списати борги по кредитах, то найпростішим рішенням стане закінчення строку позовної давності. В Україні цей період досягає 3 років. Якщо банк чи МФО не стягнуть борг у судовому порядку впродовж 36 місяців, виплати позики можна уникнути. Єдине, протягом 3 років боржнику не слід переказувати кошти на рахунок фінансової установи чи оформляти з кредитними компаніями інші договори.

Швидшим рішенням стане списання боргу в Україні в результаті інвалідності. Якщо позичальник втратив працездатність під час дії кредитного договору, при цьому в наявності є поліс, повертати кошти для банку чи МФО буде СК. Таким чином, хоч оформлення страховки й підвищує вартість позики, це рішення може вберегти від непередбачуваних обставин.

Банкрутство як спосіб законно списати борги

Якщо вас цікавить, як списати всі кредити, то після недавнього оновлення законодавства в українців з’явилася можливість оголосити себе банкрутом. Така процедура дозволяє:

 • позбутись усіх кредитних зобов’язань;
 • зупинити судові провадження, пов’язані із простроченими кредитами;
 • зняти заборону на виїзд з України;
 • припинити дзвінки колекторів.

Підстави для списання боргу шляхом банкрутства

Можливість оголосити себе банкрутом існує, якщо:

 • загальний розмір зобов’язань перевищує суму, еквіваленту 30 мінімальним заробітним платам — при цьому враховуються борги перед різними установами;
 • доходи складають менш як 50 тис. грн, їх не вистачає, щоб одночасно гасити займ та забезпечувати нормальну життєдіяльність для себе та інших членів сім’ї;
 • платежі не здійснювались 2 місяці — розмір виплат не повинен перевищувати 50 % від потрібної суми.

Як оголосити себе неплатоспроможним

Хоча ініціація банкрутства доступна вже для 1 млн жителів України, такою процедурою скористалось не так багато наших співвітчизників. Основний недолік — складність процесу. Щоб уникнути проблем та гарантувати позитивний результат, рекомендуємо звернутись до спеціалізованої компанії зі списання боргів «ЗВІЛЬНИМО». Кваліфіковані юрисконсульти знають, як оформити необхідні документи, а також розуміють усі підводні камені, з котрими можна зіткнутися під час оголошення банкрутства.

Чи відрізняється процес списання боргу в Україні в МФО

Досить часто громадяни України цікавляться питанням, як списати борги по займам МФО. Мікрофінансові організації пропонують полегшені умови отримання позики, втім, часто за простотою ховаються величезні проценти, що й спричиняє виникнення затримок у виплатах. Боржникам варто враховувати, що такі кредити мають ту ж силу, що і банківські. Навіть якщо займ оформлювався онлайн, а фізичний договір відсутній, МФО можуть звернутись в суд та стягнути борг. При цьому порядок списання позик для мікрофінансових організацій нічим не відрізняється від аналогічного процесу по банківським кредитам.

Чим займаються компанії зі списання боргів в Україні

«Звільнимо від боргів перед банками та МФО» — ось що гарантують замовникам кваліфіковані юристи. Звернення до професіоналів — це можливість жити спокійно та без погроз. Спеціалісти компанії «ЗВІЛЬНИМО» уже списали 170 млн грн боргів та допомогли майже 12 тис. клієнтів. При цьому доля виграних справ сягає 92 %. До кожного позичальника юрисконсульти знаходять індивідуальний підхід, що гарантує перемогу у суді.

Довіривши справу в руки компанії зі списання боргів «ЗВІЛЬНИМО», ви зможете швидко і без зайвих витрат забути про прострочені позики та пов’язані з цим проблеми.