⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Від хвороби до скорочення на роботі – існує досить багато причин, чому позичальник не може своєчасно повернути позичку. У зв’язку з цим виникає питання про те, як списати кредит в банку. Наші поради допоможуть вам вийти з ситуації з максимальною вигодою, мінімізувавши фінансові втрати.

Чи законно списання кредитів в Україні

Наша країна займає одне з лідер позицій в Європі за часткою безнадійних позик. Така статистика заважає нормальній роботі фінансових установ, призводить до необхідності збільшення резервів. Як результат, деякі банки займаються частковим списанням боргів. Порядок такої процедури регламентується законодавством.

Водночас клієнтам важливо враховувати, що списання кредитів в Україні – це не обов’язок фінансової установи, а його право. У разі неповернення боргу банки та МФО, перш за все, вдаються до заходів, що дозволяє стягнути кошти з позичальника (судові тяжби, дзвінки колекторів).

Як списати кредит в будь-якому банку

Просто так уникнути проблем з фінансовою установою не вийде. Якщо вас цікавить, як списати кредит в Україні, то тут необхідно відповідати ряду критеріїв:

  • відсутня задекларована власність;
  • завершився термін позовної давності (у нашій країні він становить 3 роки після останньої виплати);
  • позичальник ініціював процедуру банкрутства.

Також іноді кредит можуть списати по інвалідності. У цьому випадку зобов’язання лягають на плечі страхової компанії, з якою боржник раніше уклав угоду.

Що потрібно робити для списання кредитів в Україні

Щоб списати борг по завершенню терміну позовної давності, необхідно 3 роки не переводити коштів банку, а також не підписувати ніяких додаткових договорів. При цьому навіть в такому випадку фінансова установа може затягувати процес, організовувати додаткові перевірки з метою арешту майна та інше. В результаті усе займає багато часу, але гарантії позитивного результату немає.

Набагато простіше і швидше буде вдатися до процедури банкрутства. Для цього потрібно, щоб розмір боргу перевищував 180 000 грн, а доходи становили менше ніж 50 000 грн. Звернення до досвідченого юристам допоможе:

  • припинити постійні дзвінки колекторів;
  • зняти всі судові заборони;
  • позбутися від боргових зобов’язань.

Щоб не виникало питань про те, як списати кредит в будь-якому банку, слід уважно вивчати договір на отримання позики, а також ретельно оцінювати всі ризики. Якщо ж затримки в платежах виникли, а в найближчому майбутньому повернути позику немає можливості, можна дотягнути до закінчення терміну позовної давності або ініціювати банкрутство. У будь-якому випадку розраховувати на позитивний результат можна лише при залученні досвідчених юристів – якщо самостійно захищати свої інтереси в суді, шанс успіху буде мінімальним.