⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Прорахувати всі ризики неможливо. Як результат, навіть якщо на момент взяття позики передбачалося швидко і без проблем закрити кредит, ймовірність виникнення прострочень існує завжди. Коли виплатити боргові зобов’язання не виходить, багато людей шукають форум, як не платити мікропозик для МФО. Ми вивчили чинне законодавство, а також поспілкувалися з колишніми позичальниками, після чого підготували для боржників мікрофінансових організацій детальний план дій, який допоможе уникнути проблем з простроченими позиками.

Чи можна не платити мікропозик: форум позичальників і поради юристів

Відмітна особливість кредитів в МФО – висока вартість таких позик. Ситуації, коли річний відсоток перевищує кілька сотень, зовсім не рідкість. Як результат, навіть невелика сума з часом переростає в величезні боргові зобов’язання, якщо прострочити позику. Коли думаєте не платити мікропозик, на форумі колишніх позичальників мікрокредитних організацій можна знайти інформацію про те, як списати борг. При цьому враховуйте, що дані з інтернет-ресурсів застарівають, крім того, такі відомості бувають неправдивими. Тому часто оптимальним рішенням стане звернення до юристів.

Виходячи з чинного законодавства, є кілька способів позбавитися від боргових зобов’язань:

  • закінчення строку позовної давності – в Україні такий період досягає 36 місяців;
  • інвалідність – варіант можливий при наявності страхового поліса;
  • банкрутство – для такої процедури потрібно, щоб борг перевищував 30 мінімальних заробітних плат.

Важливо! Списання кредиту – крайній захід. Хоча така процедура в Україні практично не накладає на позичальника обмежень, оптимальним (а часто і більш вигідним у фінансовому плані) рішенням буде реструктуризація або рефінансування позики. Як результат, перш ніж приступити до розглядів з МФО, спробуйте вирішити все мирно.

Як правильно не платити мікропозик: рекомендації з форуму позичальників

Виходячи з інформації на форумах, оптимальним рішенням зараз є ініціація банкрутства. За результатами такого процесу кредит можна списати, навіть якщо термін позовної давності не минув. Для старту процедури важливо, щоб платежі за останні 2 місяці становили до 50% від необхідної суми, а у позичальника було відсутнє майно, яке можна продати через аукціон. Процес банкрутства досить трудомісткий, але залучення фахівця, що займається простроченими боргами, дозволить прискорити та спростити його. Послуги компанії «ЗВІЛЬНИМО» гарантують:

  • припинення дзвінків з колекторської компанії;
  • мінімізацію витрат від банкрутства або інших варіантів списання позики;
  • позитивний результат будь-яких судових розглядів.

Якщо плануєте не платити мікропозик, форум боржників допоможе визначити напрямок дій, визначитися ж з чітким планом краще під час розмов з юристом. Спеціаліст підкаже, яке рішення буде оптимальним (банкрутство, закінчення строку позовної давності, рефінансування або реструктуризацію), а також допоможе запустити необхідну процедуру.