⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Актуальність питання: «Що буде, якщо не платити мікропозик?», Постійно збільшується. Через ряд факторів доходи громадян України скоротилися, у зв’язку з чим популярність кредитних організацій зросла. Поєднання нестабільної економіки й величезних відсотків в МФО призвело до того, що багато боржників змушені не платити мікропозик в Україні через брак фінансових коштів. У такій ситуації важливо чітко розуміти, як діяти, щоб мінімізувати витрати та уникнути постійного зростання боргових зобов’язань.

Які наслідки будуть, якщо не платити мікропозик протягом невеликого періоду

За останні роки фінансове становище громадян України суттєво погіршився. До цього призвели анексія Криму, війна на Сході та світова пандемія. Одночасно банки стали більш вимогливо ставиться до позичальників. Для багатьох єдиним рішенням стало оформлення кредиту в МФО. Але через прихованих комісій і величезних процентних ставок в таких установах все частіше боржники цікавляться, що буде, якщо не платити мікропозик в Україні.

Коли прострочення невелика, кредитна організація не буде приймати ніяких серйозних дій. Єдине, може прийти додаткове повідомлення з нагадуванням про повернення кредитних коштів. Для розв’язання проблеми необхідно просто перевести на рахунок МФО необхідну суму з урахуванням нарахованої пені. Якщо хочете дізнатися, скільки можна не платити мікропозик, то прострочень краще не допускати взагалі. Тому що навіть один день затримки призводить до додаткових витрат і штрафних санкцій.

Що буде, якщо не платити мікропозик в Україні: відгуки колишніх боржників

Якщо не платити мікропозик, відгуки говорять про те, що серйозні проблеми починаються через кілька тижнів після виникнення прострочення. Перш за все, кредитна компанія спробує стягнути кошти власними силами. Для цього фінансова установа вдається до наступних заходів:

 • SMS-розсилка. Якщо вас цікавить, що загрожує, якщо не платити мікропозик, то до кінця періоду дії кредитного договору на телефонний номер боржника, а також у різні соціальні мережі, будуть регулярно приходити повідомлення від кредитора. У разі тривалої відсутності платежів СМС-ки почастішають.
 • Телефонні дзвінки. Представники мікрофінансової організації діють набагато жорсткіше співробітників банків, що сильно заважає життя позичальника. Бажаючим дізнатися, які наслідки, якщо не платити мікропозик, варто враховувати, що дзвонити будуть не тільки боржника, а також іншим особам, зазначеним у договорі.
 • Офіційні листи. Відправляти їх можуть як на електронну пошту, так і за адресою прописки або проживання.

Як не платити онлайн мікропозики та уникнути дзвінків колекторів

Бажаючим дізнатися, що робити, якщо не платити мікропозик, важливо враховувати, що іноді МФО залучають колекторів для стягнення коштів. Такі працівники діють максимально агресивно. Часто вони загрожують позичальникові, дзвонять близьким і колегам, не дають нормально жити.

Хоча чинний нормативні акти обмежує роботу колекторів, фахівці зі стягнення кредитів часто переступають закон. В результаті позичальникам важливо не тільки знати, як не платити мікропозик, але також розуміти, що робити в разі настирливих дзвінків.

Після внесення у 2021 році в законодавство змін, колекторам заборонено:

 • зв’язуватися з родичами й близькими боржника, якщо вони не виступали поручителями або гарантами;
 • дзвонити вночі;
 • звертатися до позичальника понад 2 разів на день;
 • застосовувати спеціальне ПЗ для автоматичного обдзвони.

Важливо! Якщо ви вирішили не платити кредит МФО, при цьому колектори діють надмірно агресивно, слід подати скаргу в Незалежну Асоціацію українських Колекторних Агентств або зв’язатися з юристом. Це дозволить припинити настирливі дзвінки.

Чи можливі судові розгляди, якщо не платити мікропозики

Питання: «Вирішив не платити мікропозик: що буде?» часто виникає у позичальників. Слід враховувати, що у мікрофінансових організацій є повне право звернутися до суду. Терміни початку розглядів безпосередньо залежать від:

 • розміру позики;
 • наявності застави або інших гарантій.

Якщо фінансові вигоди від судових позовів перевищують витрати, кредитна компанія обов’язково подасть позов. У будь-якому випадку просто так не платити МФО в Україні не можна, адже відсотки та пеня будуть збільшуватися з кожним днем. Крім того, прострочені зобов’язання призводять до погіршення кредитної історії.

Що буде, якщо не платити мікропозик: відгуки боржників, які пройшли крізь судові розгляди

Якщо не платити онлайн-мікропозик, це рано чи пізно призведе до отримання судового позову. Розгляду з МФО чреваті рядом негативних наслідків:

 • примусове утримання певної частини заробітку;
 • заморозка депозитних рахунків;
 • арешт і подальший продаж через аукціон майна;
 • видача заборони на виїзд позичальника за межі України.

Важливо! Якщо не знаєте, як законно не платити мікропозик, зберігши при цьому майно, обов’язково проконсультуйтеся з юристом. Чинні нормативні акти забороняють забирати у боржника єдине житло. Як результат, залучення професіоналів дає можливість зберегти будинок і квартиру навіть у разі значних боргових зобов’язань.

Що буде, якщо не платити мікропозик, взятий через інтернет

Деякі позичальники вважають, що якщо не платити онлайн-мікропозики, проблема вирішиться сама собою. Тут важливо враховувати, що кредити, оформлені в МФО через інтернет, нічим не відрізняються від звичайних банківських позичок. Сучасні фінансові установи діють цілком легально. Навіть якщо був відсутній реальний договір, його замінює публічна оферта (позичальники можуть ознайомитися з документом на сайті кредитної компанії). Як результат, просто не платити мікропозик, взятий через інтернет – це не найкращий варіант виходу з ситуації, що склалася.

Чи можна не платити мікропозик: рефінансування і реструктуризація позики

Якщо боржник вдаватися в питання: «Не можу платити мікропозик: що робити?», Необхідно чітко оцінити ситуацію, що склалася. Виплатити позику – це найпростіше та ефективне рішення. При наявності у боржника серйозних причин фінансові установи часто йдуть назустріч. Особливо, коли підтвердити все довідкою про втрату працездатності або іншою документацією.

Якщо вас цікавить, як можна не платити онлайн-мікропозик, для початку слід розглянути питання мирного врегулювання ситуації. Коли в найближчому майбутньому є ймовірність відновлення виплат, МФО пропонують:

 • реструктуризацію – інструмент спрямований на зміну умов повернення коштів (зниження відсотків, пролонгація та ін.), що зменшує розмір щомісячних виплат;
 • рефінансування – отримання нової позики на погашення попереднього дає можливість запобігти нарахування пені та зберегти хорошу кредитну історію.

Не можу платити мікропозики через втрату інвалідності

Окремо слід розглянути ситуацію про те, що буде, якщо не платити онлайн-мікропозик при виникненні інвалідності. У разі наявності поліса боргові зобов’язання перейдуть на плечі страхової компанії. Позичальнику необхідно тільки підтвердити документально втрату працездатності.

Важливо! Часто поліс – обов’язкова умова для оформлення банківської позики. При цьому МФО менш вимогливі до своїх позичальників. В результаті відповідь на питання: «Чи можна не платити мікропозики при втраті працездатності?» часто буде негативним, а боргові зобов’язання залишаються навіть у разі виникнення інвалідності.

Як не платити мікрокредит за результатами закінчення періоду позовної давності

Найпростіше розв’язання проблеми: «Не хочу платити мікропозик: що робити?» полягає в тому, щоб не виплачувати позичку протягом 36 місяців. Мікрофінансових організацій може звернутися до суду лише протягом 3 років, потім борг необхідно списати. Для цього позичальнику важливо не переводити ніяких коштів на рахунок кредитної компанії, а також не підписувати з нею ніяких додаткових договорів.

Слід пам’ятати, що якщо не платити мікрокредити, МФО часто ініціюють додаткові перевірки, навіть якщо термін позовної давності минув. В такому випадку будуть потрібні судові розгляди. Краще не намагатися самостійно представляти свої інтереси, якщо у вас відсутні глибокі знання в області юриспруденції, інакше висока ймовірність того, що постанова буде на користь кредитної установи.

Як не платити мікропозик в Україні завдяки банкрутству

Якщо цікавить, в яких випадках можна не платити мікропозик, враховуйте, що після внесення змін до законодавства у 2019 році, в українців з’явилася можливість оголошувати себе банкрутами. Процедуру можна ініціювати при дотриманні таких умов:

 • заборгованість сягає 30 мінімальних зарплат;
 • доходів не вистачає на виплату позики;
 • відсутня цінне майно, яке можуть заарештувати;
 • виплати за останні 2 місяці не перевищували 50% від необхідної суми.

Якщо виникло питання: «Не можу платити мікропозики: що робити?», Банкрутство – найкращий спосіб розв’язувати проблему. Завдяки такому процесу можна повністю списати кредит, реструктурувати позику на 5, 10 або 15 років, припинити психологічний тиск з боку колекторів і зняти обмеження на закордонні поїздки. Процедура досить тривала і трудомістка, тому обійтися без юрисконсульта практично неможливо. Водночас банкрутство майже не накладає на позичальників ніяких обмежень (потрібно лише сповіщати банки та МФО про свою неплатоспроможність 5 років, якщо плануєте оформити нову позику).

Як не платити за мікропозик: допомога професійних юрисконсультів

Коли ставите питанням про те, що буде, якщо не платити мікропозик, відповіді можна знайти у фахівців юридичної компанії «ЗВІЛЬНИМО». За 3 роки наші співробітники проконсультували 11700 клієнтів, при цьому ми допомогли списати борги на суму в 170 млн грн. Частка успішно закритих справ досягає 92%. Консультації надаються абсолютно безплатно.

Юристи компанії підкажуть, коли можна не платити мікропозик, а також порадять оптимальні шляхи розв’язання проблеми. Звертаючись в наше агентство, клієнти отримують наступні переваги:

 • індивідуальний підхід до кожної справи;
 • залучення досвідчених юристів, що спеціалізуються на питаннях банкрутства і списання кредитів;
 • гарантоване припинення постійних дзвінків співробітників по стягненню позик;
 • швидке списання будь-яких заборгованостей.

Коли цікавитеся, що буде, якщо не платити мікропозик в Україні, форуми та інші інтернет-ресурси – не найкращі джерела інформації. Законодавство постійно змінюється, чинності набрати нові нормативні акти, тому інформація в мережі часто застаріває. Крім того, існує ризик потрапити на шахраїв, які спробують лише виманити гроші або персональні дані позичальника. При цьому на питання: «Чи можу я не платити мікропозик в Україні?» в ряді ситуацій відповідь може бути позитивним. У боржників є відразу кілька способів розв’язання такої проблеми. При цьому розраховувати на успіх можна лише в разі залучення юристів. Досвідчені фахівці не тільки розроблять план подальших дій, але також підготують необхідний пакет документів і представлять інтереси клієнта в суді, якщо це буде необхідно.