⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Оскільки популярність інтернет-банкінгу в Україні зростає, користувачів Monobank стає все більше. Фінансові операції тут виконуються за допомогою програми, що спрощує процес отримання позики. Якщо у вас прострочення по кредиту в Монобанку, слід ретельно продумати подальші дії. Правильно обрана стратегія поведінки – це можливість уникнути штрафних санкцій і мінімізувати загальні втрати.

Що робити, якщо є прострочення по кредиту в Монобанку

Незважаючи на відносну молодість, Monobank займає вагоме місце на фінансовому ринку України. Кількість клієнтів компанії перевищила 3,5 млн, а сума виданих кредитних коштів перевалила за 4 млрд грн. Місія підприємства складається в диджиталізаціі фінансових послуг, завдяки чому отримати позику можна просто не виходячи з дому. В результаті зростає не тільки кількість кредитів, а й обсяг заборгованості перед банком.

При виникненні прострочення по кредиту в монобанку алгоритм дій повинен бути таким, як і в випадку із заборгованостями перед іншими фінансовими установами. Перший крок – звернення до фінансової установи. Якщо ховатися і постійно скидати дзвінки колекторів, борг все одно буде рости.

Є три основних способи вирішення проблеми:

  • Реструктуризація. Така процедура передбачає зміну умов кредиту. Зменшення ставки, пролонгація, списання відсотків – цього можна досягти, якщо пояснити представникам банку причину затримок. Найкраще підкріпити все це документацією (виписка з лікарні, довідка про непрацездатність і ін.).
  • Рефінансування боргу. У цьому випадку новий кредит спрямовується на закриття попереднього. Взяти позику можна в будь-якому фінансовій установі, а не тільки в монобанк. Завдяки рефінансуванню можна отримати позику на більш вигідних умовах, а також зберегти хорошу кредитну історію.
  • Судові розгляди. Якщо не виплачувати борг, незважаючи на дії колекторів, банк подасть до суду. Коли у позичальника є дійсно серйозні причини затримувати платежі, можна розраховувати на позитивне рішення. При цьому кредит і відсотки все одно залишаються, але ще і додаються судові витрати.

Банкрутство при простроченні кредиту в Монобанку

Ще один спосіб вирішення проблеми з простроченим кредитом – ініціація процедури банкрутства. В такому випадку можна повністю списати борг. Для цього важливо, щоб:

  • доходи позичальника не досягали 50000 грн;
  • заборгованість перевищувала 180000 грн;
  • велика частина доходів вже прямувала на погашення боргу, а розмір кредиту не зменшувався, незважаючи на виплати;
  • клієнт не укладав за останній рік договорів купівлі-продажу на велику суму.

Отримати кредит в Monobank відносно легко, при цьому ризик невиплати позики через пандемію й інших життєвих проблем зараз досить високий. Не слід ховатися від банку і пускати все на самоплив. Якщо спробувати реструктуризувати борг, оформити нову позику або оголосити себе банкрутом, можна істотно знизити витрати, уникнути дзвінків колекторів і зберегти майно.