⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

У зв’язку з нестабільною економічною ситуацією часто у громадян України немає можливості розрахуватися за оформленими кредитами. У 2019 інститут банкрутства став доступний і простим людям, а не тільки підприємцям. Такий процес дає можливість відновити платоспроможність і припинити розгляду з банками та МФО при мінімальних фінансових втратах. При цьому багатьох боржників цікавлять особливості банкрутство фіз осіб, якщо є машина, а також особливості проведення даної процедури.

Як проходить банкрутство фіз осіб, якщо є машина

Якщо плануєте оголосити себе неплатоспроможним, враховуйте нюанси такої процедури:

  • Критерії оголошення себе банкрутом. Ініціювати процес можуть позичальники, борг яких перевищує 180 тис. Грн. Також для запуску процедури необхідно платити до 50% від зазначеної в кредитному договорі суми протягом 2 місяців. Доходів у клієнта банку або МФО не повинно вистачати на нормальне життя й одночасне повернення позики (тобто існує ризик неплатоспроможності).
  • Результат ініціації такої процедури. Основна мета – відновлення платоспроможності. Завдяки банкрутству можна позбутися від боргових зобов’язань, припинити дії колекторів і зняти судові заборони.
  • Чинні обмеження. Під час процесу заборонені великі фінансові угоди. Протягом 5 років після процедури не можна повторно стати банкрутом, а також необхідно повідомляти кредитні установи про неплатоспроможність при оформленні нової позики. Додатково 3 роки після завершення ділова репутація людини не може вважатися бездоганною.

Важливо! Чинне законодавство ніяк не виділяє процес банкрутства для позичальників з персональним автомобілем. Процедура здійснюється у звичайному порядку відповідно до чинного Кодексу.

Чи можна зберегти автомобіль при банкрутстві фіз осіб, якщо є машина

За результатами банкрутства можна:

  • реструктурувати позику;
  • списати кредит.

У другому випадку все ліквідне майно, включаючи та автомобіль, продається через аукціон. Зберегти машину можна тільки при реструктуризації позики. Якщо мова не йде про іпотеку під купівлю житла, кредит розбивають на 5 років під досить вигідні відсотки. Додатково кредитор може списати частину суми. Коли ж повернути борг не виходить навіть на пільгових умовах, транспортний засіб підлягає продажу з метою погашення позики, незалежно від того, знаходиться воно в заставі, чи ні.

При виникненні питання: «Як проходить банкрутство фіз осіб, якщо є машина?»,

Радимо звернутися до юристів. Співробітники нашого агентства оцінять ситуацію, яка склалася у конкретного позичальника, після чого розроблять оптимальний план подальших дій. Залучення професіоналів дозволить не просто позбутися від боргових зобов’язань, але при цьому ще й уникнути фінансових втрат, включаючи та втрату автомобіля.