⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Процес банкрутства дає можливість позбутися від боргових зобов’язань, відновивши свою платоспроможність. Такий інструмент доступний для громадян України з 2019 року, скористатися ним можуть близько 1000000 осіб. Завдяки оголошенню себе неплатоспроможним можна повернути нормальне фінансове становище і вирішити всі конфлікти з кредитними установами. При цьому банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека, дещо відрізняється від звичайного процесу. В такому випадку позичальникові слід враховувати ряд нюансів, щоб мінімізувати втрати та зберегти майно.

Як проходить банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека

У зв’язку зі стрімким зростанням валютного курсу при одночасному погіршенні економічної ситуації багато власників доларових іпотечних кредитів зіткнулися з неможливістю виплати позики. До весни 2021 року діяв мораторій на стягнення такого майна. Фактично, боржники перебували в «підвішеному» стані, коли зобов’язання зберігалися, але реально фінансові установи зробити нічого не могли.

21 квітня заборону зняли, тому саме час задуматися про інститут банкрутства, який доступний тепер і простим громадянам. Якщо борг перевищує 180 тис. Грн, а виплачувати позику коштом доходів не виходить, можна оголосити себе неплатоспроможним. Такий інструмент дозволяє:

  • списати позика;
  • припинити дзвінки колекторів;
  • зняти судові заборони.

При цьому банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека, відрізняється від стандартної процедури. Коли майно виступає в ролі застави, просто пробачити борг не вийде, адже така нерухомість не входить до ліквідаційної маси. Єдиний варіант – реструктуризація позики на 10 або 15 років. При цьому ставка буде складати середню по депозитах +1% (для будинків до 120 м2 і квартир до 60 м2). Якщо житло перевищує допустиму площу, відсотки збільшуються на 3 пункти.

Чи можна зберегти житло при банкрутстві фіз осіб, якщо є іпотека

Основна мета банкрутства в разі іпотечного кредитування полягає в збереженні у боржника права власності на нерухомість при одночасному поверненні коштів або їх частини для фінансової установи. Розроблений план реструктуризації дозволяє виплачувати позику на максимально вигідних для позичальника умовах. Якщо ж повернути кредит при збільшенні терміну дії позики не виходить, стягнення боргових зобов’язань відбувається у звичайному режимі, що може привести до арешту і продажу майна.

Як ініціювати банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека

Успішно розв’язувати проблему з простроченим іпотечним кредитом можна, але для цього необхідно добре розбиратися в чинному законі. Щоб знизити втрати та зберегти будинок або квартиру, радимо проконсультуватися з юристом. Співробітники компанії «ЗВІЛЬНИМО» спеціалізуються на питаннях банкрутства, вони знають, як діяти, яку потрібно зібрати документацію, як поводитися в суді тощо. Звернувшись за допомогою до професіоналів, ви зможете відновити платоспроможність, позбутися від проблем з банком, а також зберегти нерухомість.