Замовити зворотній дзвінок

Процес банкрутства дає можливість позбутися від боргових зобов’язань, відновивши свою платоспроможність. Такий інструмент доступний для громадян України з 2019 року, скористатися ним можуть близько 1000000 осіб. Завдяки оголошенню себе неплатоспроможним можна повернути нормальне фінансове становище і вирішити всі конфлікти з кредитними установами. При цьому банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека, дещо відрізняється від звичайного процесу. В такому випадку позичальникові слід враховувати ряд нюансів, щоб мінімізувати втрати та зберегти майно.

Як проходить банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека

У зв’язку зі стрімким зростанням валютного курсу при одночасному погіршенні економічної ситуації багато власників доларових іпотечних кредитів зіткнулися з неможливістю виплати позики. До весни 2021 року діяв мораторій на стягнення такого майна. Фактично, боржники перебували в «підвішеному» стані, коли зобов’язання зберігалися, але реально фінансові установи зробити нічого не могли.

21 квітня заборону зняли, тому саме час задуматися про інститут банкрутства, який доступний тепер і простим громадянам. Якщо борг перевищує 180 тис. Грн, а виплачувати позику коштом доходів не виходить, можна оголосити себе неплатоспроможним. Такий інструмент дозволяє:

  • списати позика;
  • припинити дзвінки колекторів;
  • зняти судові заборони.

При цьому банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека, відрізняється від стандартної процедури. Коли майно виступає в ролі застави, просто пробачити борг не вийде, адже така нерухомість не входить до ліквідаційної маси. Єдиний варіант – реструктуризація позики на 10 або 15 років. При цьому ставка буде складати середню по депозитах +1% (для будинків до 120 м2 і квартир до 60 м2). Якщо житло перевищує допустиму площу, відсотки збільшуються на 3 пункти.

Чи можна зберегти житло при банкрутстві фіз осіб, якщо є іпотека

Основна мета банкрутства в разі іпотечного кредитування полягає в збереженні у боржника права власності на нерухомість при одночасному поверненні коштів або їх частини для фінансової установи. Розроблений план реструктуризації дозволяє виплачувати позику на максимально вигідних для позичальника умовах. Якщо ж повернути кредит при збільшенні терміну дії позики не виходить, стягнення боргових зобов’язань відбувається у звичайному режимі, що може привести до арешту і продажу майна.

Як ініціювати банкрутство фіз осіб, якщо є іпотека

Успішно розв’язувати проблему з простроченим іпотечним кредитом можна, але для цього необхідно добре розбиратися в чинному законі. Щоб знизити втрати та зберегти будинок або квартиру, радимо проконсультуватися з юристом. Співробітники компанії «ЗВІЛЬНИМО» спеціалізуються на питаннях банкрутства, вони знають, як діяти, яку потрібно зібрати документацію, як поводитися в суді тощо. Звернувшись за допомогою до професіоналів, ви зможете відновити платоспроможність, позбутися від проблем з банком, а також зберегти нерухомість.