⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Навіть якщо ви впевнені у швидкому і безпроблемне повернення мікропозик, прострочення іноді трапляються. Нинішня економічна нестабільність може призвести до різкого зниження доходів. З іншого боку, через прихованих комісій і додаткових платежів часто кредитне навантаження в МФО виходить більшою, ніж планувалося. У разі неможливості виплатити кошти за отриману позику, позичальникові важливо не ховатися, а чітко діяти – це дозволить уникнути значних фінансових втрат.

Чи є різниця в простроченні мікропозик і несвоєчасній виплаті банківського кредиту

В інтернеті існує думка, що при простроченні кредиту для МФО можна зовсім нічого не платити, ніяких наслідків після цього не буде. Насправді мікрофінансові організації – офіційні підприємства, вони працюють за тим же принципом, що і банки. При цьому навіть відсутність паперового договору про кредит не позбавляє позичальника від його обов’язків. Наявність публічної оферти в МФО дозволяє таким компаніям розраховувати на позитивний вердикт, якщо мова дійде до суду.

Основна відмінність – це розмір штрафних санкцій та інших нарахувань. Як правило, в МФО вони істотно більше. В результаті невиплата кредиту призводить до постійного збільшення заборгованості. Якщо є можливість своєчасно реструктуризувати або рефінансувати позику, задумайтеся над цим рішенням. Так боржник зможе уникнути штрафів і пені, крім того, кредитна історія не зіпсується.

Що робити при простроченні мікропозик

У разі затримок з виплат головне – не ховатися. Бездіяльність боржника може привести до таких обмежень:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • списання коштів з дебетової картки;
  • утримання частини заробітної плати;
  • арешт майна;
  • постійні дзвінки колекторів та інше.

Оптимальним рішенням стане звернення до співробітників МФО. Якщо пояснити причини затримок, можна переоформити позику на більш вигідних умовах. Крім того, бажано проконсультуватися з юристом – фахівець підкаже шляхи вирішення проблеми, допоможе списати борг зі строком позовної давності, а також представить ваші інтереси в суді.

Важливо! Якщо прострочення по мікропозик велика (від 180 тис. Грн), можна ініціювати процедуру банкрутства. Самостійно зробити це досить складно, краще звернутися до експертів.

Прострочення мікропозик така ж небезпечна, як і затримка платежів за банківськими кредитами. Якщо можливості своєчасно погасити борг немає, важливо почати діяти якомога швидше. У позичальника є кілька інструментів, включаючи рефінансування, реструктуризацію, вирішення питання в судовому порядку і банкрутство. Вибрати оптимальний варіант для конкретно вашої ситуації допоможе консультація юриста.