⚠️ Увага! Задля протидії шахрайству ми публікуємо перелік офіційних ресурсів Юридичної компанії “Звільнимо”
ПЕРЕГЛЯНУТИ ПЕРЕЛІК РЕСУРСІВ

Замовити зворотній дзвінок

Втрата роботи, зниження доходів через коронавірус і багато інших причин призводять до виникнення прострочень по кредитах. Якщо з часом передбачається нормалізація ситуації, банки та МФО часто йдуть на зустріч, пропонуючи рефінансувати або реструктуризувати позику. В іншому випадку ж боргові зобов’язання щодня ростуть, а штрафи та відсотки часом перевищують тіло кредиту. У такій ситуації важливо знати, як законно позбутися від боргів, зробити так, щоб кредитна установа списала позику.

Як законно позбутися від боргів: основні варіанти

Боржникам слід пам’ятати, що термін позовної давності за фінансовими зобов’язаннями становить 3 роки. Чи не виплачуючи позику протягом 36 місяців, можна позбутися від кредиту. Також протягом цього періоду не можна укладати з банком або МФО ніяких додаткових договорів.

Важливо! Іноді фінансові установи ініціюють організацію додаткових перевірок позичальника навіть по закінченню терміну позовної давності. Особливо часто це відбувається у випадку з великими позиками. Вирішити проблему можна шляхом звернення до досвідченого юриста, який відстоїть інтереси та права боржника в суді.

Також законно позбутися від боргів можна в разі виникнення інвалідності. При цьому позичальникові доведеться довести втрату працездатності, звичайної довідки про хвороби недостатньо. Варіант можливий тільки при наявності поліса. В такому випадку кредитні зобов’язання перейдуть страховику. Найчастіше такий спосіб списання боргів підходить для власників банківських кредитів. У більшості МФО умови отримання позики сильно спрощені, тому оформити позику можна і без поліса. Це знижує витрати клієнта на оформлення кредиту, але в разі виникнення травм або хвороб ніяких відшкодувань не буде.

Як позбутися від боргів: відгуки людей, які ініціювали банкрутство

Після поновлення у 2019 році нормативних актів, у громадян України з’явилася можливість оголосити себе неплатоспроможними.

Процедура банкрутства дозволяє повністю списати позику або реструктуризувати позику на тривалий період (5-15 років). Для її ініціації потрібно, щоб:

  • загальний розмір заборгованості перед різними кредитними установами перевищував 30 мінімальних заробітних плат;
  • відсутнє майно, яке можна заарештувати та продати для погашення позики;
  • останні 2 місяці платежі за позикою не здійснювалися.

Списання кредиту – це законна практика в наш час, хоча лише деякі позичальники використовують доступні можливості. Якщо не знаєте, як позбутися від боргів, відгуки попередніх клієнтів банків і МФО – не найкраще рішення, оскільки законодавство постійно оновлюється. У такій ситуації бажано проконсультуватися з юристом, який підкаже, як саме слід діяти, допоможе оголосити себе банкрутом або представить інтереси боржника в судовому порядку.